EN|RU|UK
 Суспільство
  9443  82

 Комітет Ради Європи з питань запобігання катуванням стурбований поводженням з ув'язненими і затриманими в Україні

совет европы

Комітет Ради Європи з питань запобігання катуванням висловлює стурбованість через жорстоке поводження з ув'язненими і затриманими з боку співробітників правоохоронних органів України.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, про це йдеться у доповіді щодо становища в українських в'язницях і СІЗО.

У Комітеті зазначають, що, які і раніше, серйозне занепокоєння викликає жорстоке поводження з ув'язненими (ляпаси, удари, стусани або удари палицею чи пластиковою пляшкою, наповненою водою). За словами авторів, тяжкість жорстокого поводження порівняно з візитом 2013 року зменшилася, проте кількість заяв залишається на "тривожному рівні". "Комітет закликає українську владу проводити політику "нульової терпимості" до жорстокого поводження поліції та ефективно розслідувати всі скарги2, - йдеться в доповіді.

Іншими проблемами названо незареєстровані затримання, незастосування гарантій проти жорстокого поводження, таких, як права доступу до адвоката і до лікаря, а також продовження практики утримання осіб в установах поліції за межами встановленого законом терміну в 72 годин.

Дивіться на "Цензор.НЕТ": Заступника начальника однієї з виправних колоній Дніпропетровщини затримано під час одержання 16 тис. грн хабара, - СБУ. ФОТО

Комітет визнає законодавчі й організаційні реформи, які продовжує проводити українська влада в пенітенціарній системі, та зусилля, які докладають для скорочення кількості ув'язнених. утім, Комітет висловлює стурбованість із приводу насильства серед ув'язнених у досудових установах і висловлює тривогу з приводу жахливих умов утримання в СІЗО, зокрема, в Одесі, Хмельницькому й Києві. За інформацією авторів, умови в СІЗО в Києві й Одесі з 2013-2014 року ще більше погіршилися, і можуть "легко вважатися нелюдяним і такими, що принижують гідність".

Іншими проблемами в Комітеті назвали охорону здоров'я у в'язницях і "дуже проблематичну ситуацію" з тюремним персоналом. Співробітники полишають службу у зв'язку з мізерною зарплатою, стресом і відсутністю інформації про вплив реформи на їхнє майбутнє.

Також дивіться: Терористи "ЛНР" знущаються з ув'язнених і змушують їх вступати до лав бойовиків, - колишній засуджений. ВІДЕО

Водночас Комітет "із задоволенням відзначає", що порівняно з попередніми візитами і після заміни найвищого керівництва, ситуація у сфері поводження з боку співробітників і насильства в тюрмі у двох виправних колоніях (№ 25 і 100) значно покращилася. Також Комітет каже, що "достовірні твердження" про жорстоке фізичне поводження з довічно ув'язненими з боку пенітенціарного персоналу було отримано в колонії №100".

Візит в Україну представників Комітет Ради Європи з питань запобігання катуванням відбувався з 21 по 30 листопада 2016 року.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n444594
VEhrNGRrdzVReTh3VERkUmMyUkROREJaVEZKbmRFZFFaazVET0RCTU4xRjJaRWRYTUZsTVVYWjBSMEV3VEdwUmRtUkRlbVpPUXprd1RFUlNaMlJETkRCTWRsRjFPVWRRWms1RFpqQlpSRkZ6VGtONU1FdzNVWFowUjBZd1REZFNaMDVES3pCTU0xRjJaRWRYU1U1REt6QlpSRkZ6T1VOM01Fd3pVWFZJZWxGdlpFTkhNRXBtVVc1dWVsRnphV1pTYWpsRE16Qk1NMUYxVGtkSE1GazVPREJNU1c0d1dTOVJkRGxET1RCYVdqZ3dTak5SYzA1SFJ6Qk1MMUYyZEVNM01GcGlVbWgwUjFjd1dUazRNRXd2VVhSa1F6a3dXbUpTWjNSRE1UQk1NMUpvZEVkWE1FeEVVbWRPUXprd1RFRm5NRmxJVVhVNVIwUXdUR0pSYzJSRGR3PT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору