EN|RU|UK
 Суспільство
  3338  41

 За останній рік близько 100 росіян попросили про притулок в Україні, - Держміграція

граница

У Державній міграційній службі України заявляють, що за останній рік до 100 громадян Росії попросили про притулок в Україні.

Як передає Цензор.НЕТ, про це інформує Радіо Свобода.

"Якщо ми говоримо про громадян Російської Федерації, то це ті, які підтримували події на Майдані, підтримували незалежність України, деякі з них відстоювали незалежність України зі зброєю в руках на Сході в зоні проведення Антитерористичної операції і тепер залишилися в Україні, бо розуміють, що не можуть повернутися на територію Росії. Також є громадяни Російської Федерації, які є відомими блогерами, журналістами, політичними діячами, які підтримують опозиційні сили на території Росії. Починаючи з цього року, ми спостерігаємо тенденцію до значного збільшення саме громадян Росії, які приїжджають в Україну з політичних переконань і через переслідування", - сказала директор департаменту у справах іноземців та осіб без громадянства Державної міграційної служби Наталя Науменко.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Двоє росіян-опозиціонерів попросили політичного притулку в Україні, - ДПСУ

За її словами, в Україні також спостерігається тенденція до зростання кількості громадян з Сирії, які просять про притулок в Україні.

"Зараз значно зростає кількість громадян з Російської Федерації, які звертаються за захистом, а також громадяни Узбекистану та Таджикистану, тобто громадяни пострадянських країн, в тому числі і Білорусі. Також традиційно до нас приїжджають громадяни із Сомалі і залишаються тут і ми спостерігаємо поступову тенденцію до зростання громадян з Сирії, які просять у нас притулок", -зазначила Науменко.

Також читайте: Кількість росіян, які просять притулку в США, досягла максимуму за 20 років

Усього біженців та осіб, яким надано додатковий захист в Україні 3302 людини, більшість з них - чоловіки, йдеться у звіті Представництва УВКБ ООН в Україні.

Найбільша кількість з Афганістану - 1497 осіб, на другому місті Сирія - 446, далі громадяни Вірменії, Азербайджану, Росії, Сомалі (за даними станом на 1 січня 2017 року).

Шукачів притулку в Україні станом на 1 січня 2017 року понад 6,5 тисяч осіб - це люди, які очікують на статус біженця чи на додатковий захист.

В 2016 році кількість заявок на надання притулку зменшилася майже вдвічі в порівнянні із попереднім роком - було подано 656 заявок, з яких 25% - від афганців, 10%-від сирійців і від росіян так само 10%.

З 2011 року в Україні передбачено дві форми захисту: статус біженця і додатковй захист, проте частка осіб, які отримають додатковий захист невелика, йдеться у звіті представництва УВКБ ООН в Україні.

Громадянство України можуть отримати особи, які прожили в країні більше 3-х років із статусом біженця, додатковий захист наразі право на українське громадянство не надає.

Читайте також: Від початку року 54 громадяни РФ попросили статус біженця в Україні, - Держміграції
Источник: https://ua.censor.net.ua/n444835
VEhrNGRrdzVSMEl3V1ZoUmRuUkRlVEJNYWxKcFpFTXhaazVEVlRCTVdGSm5Ua015TUV4NlVteDBRM293V1VSUmMwNUhSekJhWWxKcWR6MDk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору