EN|RU|UK
 Економіка
  6302  54

 На більшості державних шахт собівартість вугілля набагато вище за ціну, - Кістіон

кистион

На більшості державних шахт собівартість видобутку вугілля набагато вища за його ринкову ціну.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявив віце-прем'єр-міністр Володимир Кістіон в інтерв'ю УНІАН.

"В Україні понад 160 вугільних шахт. Значна частина - на підконтрольній території, менша - на непідконтрольній території. Ці шахти мають різну форму власності. Державних шахт сьогодні налічують 33, які розподілено між чотирма державними підприємствами, які ними керують. Якщо простежити динаміку видобутку вугілля в останні роки, то вона постійно негативна: у 2014 році - 8 млн тонн, у 2016 році - понад 5 млн тонн", - сказав він.

"З 33 шахт тільки на двох собівартість вугілля нижча за рівень, який встановило Міненерговугілля. В інших шахт реальна собівартість вугілля була набагато вищою, ніж ціна. Наприклад, коли ціна була 1 730 гривень за тонну, то в деяких державних шахтах собівартість становила 20 тис. гривень за тонну. Так не можна працювати", - підкреслив посадовець.


"Сьогодні завдання дуже просте: 33 шахти передати в новостворене державне підприємство - "Національну вугільну компанію", яка досить швидко визначиться, які шахти перспективні, в які треба вкладати фінансовий ресурс для їхньої модернізації. Також вона складе перелік неперспективних шахт. У рамках однієї державної компанії досить просто вирішувати адміністративні питання, менеджмент зможе набагато швидше і простіше передавати обладнання з безперспективних шахт на інші об'єкти. За приблизними оцінками, створення такої компанії дасть економію витрат на суму 1,5 мільярда гривень на рік", - додав віце-прем'єр.

Дивіться: Нова лава запущена на шахті "Південнодонбаська №1" на Донеччині. ФОТОрепортаж+ВІДЕО
Источник: https://ua.censor.net.ua/n444894
VEhrdlVXMTBSMWN3V1VoU1ozUkhWekJNTjFGMlV6aDJNRmxxVVhOT1IwWXdXVXhSYzBoNlVYTjBSMFF3VEZCU2JIUkROekJNZGxKcWR6MDk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору