EN|RU|UK
 Політика України, Здоров'я
  4034  65

 "Справжня реформа, яка має відбутися в Україні, - це перехід до медичного страхування", - Богомолець

богомолец

На думку Ольги Богомолець, реформа медицини, яку ось-ось приймуть депутати, сира і небезпечна для людей.

Голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я в інтерв'ю Цензор.НЕТ детально пояснила, чому, на її погляд, реформа медицини, пропонована МОЗ, не зможе бути ефективною в Україні.

а моє переконання, справжня реформа, яка має відбутися в Україні, - це перехід до медичного страхування, - каже Богомолець. - Чому без медстрахування ми не вирулимо? Головна причина - це брак грошей і в держави, і у людей. Він виник у зв'язку з тим, що ми відійшли від радянської моделі економіки, де прибутки всіх державних підприємств ішли до бюджету і, відповідно, громадяни могли собі ні в чому не відмовляти. Україна перейшла на капіталістичну модель економіки. Прибутки почали виводитись в офшори, а бюджет отримує лише податки з прибутків. Саме тому, коли люди говорять, що в системі охорони здоров'я вистачає грошей - це міф. Тому що їх бракує катастрофічно".

Розповіла вона і про те, скільки коштів знадобиться для вирішення цієї проблеми:

"У системі, за оцінками експертів, є 80 млрд грн. Частина з них - це тіньовий обіг, де люди самостійно додають кошти, купуючи ліки і дякуючи лікарям. Якщо ми виведемо ці кошти з тіні, що власне і пропонує МОЗ (і це добре), то у нас ця сума зросте недостатньо, щоб покрити потреби. А бракує нам приблизно коштів удвічі-втричі більше (80 -160 мільярдів гривень)". - впевнена Богомолець.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": На підготовку одного студента-медика в Україні виділяється $ 1 тис. на рік, у Канаді - $ 23 тис., у США - $ 90 тис., - "Дзеркало тижня"

За словами Богомолець, необхідні для реформи кошти, ми можемо отримати тільки за допомогою медичного страхування. І тільки це допоможе уникнути соціальної несправедливості в системі.

ПОВНИЙ ТЕКСТ ІНТЕРВ'Ю ЧИТАЙТЕ ТУТ.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n445048
VEhrdlVXdGtReXN3VEZCUmRuUkRPREJNTjFGMU9VTXhNRmxpVW1wRE9IWXdUR1pSYzA1RE5qQk1OMUYyWkVNck1Fd3ZVbWRPUXlzd1RGaFJkWFJIUTJaT1F6TXdURlJSZG5SSFFUQk1OMUZ6YVdaU2FqTjZVWFpPUXpFd1RGUlJkVTVIUnpCTWFsRjJaRU4zWms1SFFUQk1XRkpvVGtNck1GbEVVWFpPUXpSbVRrTmpNRnBpVVhaa1F6TXdURlJSZG5SSFFUQk1OMUZ6YVdaU2FuYzlQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору