EN|RU|UK
 Суспільство
  4842  6

 Prometheus запускає курс із програмування для 5-класників

Платформа масових онлайн-курсів Prometheus разом із викладачем інформатики Політехнічного ліцею НТТУ "КПІ" Людмилою Булигіною створила перший масовий відкритий онлайн-курс для шкіл: "Алгоритми та проекти Scratch".

Курс повністю відповідає шкільній програмі інформатики для 5 класу, але замість стандартних нудних уроків вчить дітей програмувати за допомогою яскравих відео, інтерактивних завдань і цікавих проектів. Курс може використовуватися для вивчення програмування дітьми онлайн, але, насамперед, розрахований на його впровадження в навчальний процес шкіл. Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на повідомлення Prometheus.

Читайте також: Міносвіти планує ввести використання методик LEGO в початковій школі, - Гриневич

Автори проекту впевнені, що вміння програмувати, яке сьогодні називають грамотністю 21 століття, необхідно не тільки тим, хто працює в сфері ІТ, оскільки розвиває логічне, аналітичне мислення і креативність.

Сьогодні програмування включене в обов'язкову державну програму з інформатики. При цьому в більшості українських шкіл воно замінене вивченням текстових редакторів і презентацій, а вчителі інформатики часто самі не вміють програмувати. Досвідченим же викладачам бракує інтерактивних інструментів для викладання, відповідних шкільній програмі.

У запропонованому форматі, відомому як змішане навчання, йдеться в повідомленні, діти переглядають відеолекції й виконують завдання курсу вдома або на уроках інформатики в школі, а вчитель, час якого звільняється від рутинного пояснення матеріалу, може приділити увагу кожному конкретному учневі. Змішане навчання в останні роки з великим успіхом використовується в Гарварді, кращому політехнічному університеті світу MIT і в цілій низці інноваційних західних шкіл. Курс "Алгоритми та проекти Scratch" може використовуватися як для початку викладання програмування в школах, так і як додатковий інтерактивний інструмент.

Навесні цього року Prometheus провів випробування курсу "Алгоритми та проекти Scratch" в 30 сільських та міських школах Дніпропетровської області і отримав гарні результати.

Так, в селищі Личкове, за 100 кілометрів від Дніпра, інформатику за сумісництвом повинен викладати вчитель історії: тепер учні тут можуть вчитися по відеолекції й задачах від відомого вчителя Політехнічного ліцею КПІ. У Павлограді дітям так сподобалося вчитися програмуванню в новому форматі, що вони всім класом вирішили продовжити його вивчення вже після завершення навчального року. У Дніпрі досвідчена вчителька викладала програмування вже кілька років, але за допомогою цього курсу змогла додати в навчальний процес вивчення програмування мікроконтролерів на базі Arduino: тепер діти вже в 5 класі створюють свій перший макет світлофора.

У планах авторів курсу максимально поширити проект, щоб за 5 років діти у всіх 17 000 українських шкіл мали можливість якісно вчитися основам програмування, а в тих школах, де таке викладання вже є, надати досвідченим вчителям додаткові інструменти інтерактивного навчання.

Як розповів керівник проекту Prometheus Іван Примаченко, "вже восени плануємо запустити відповідно до шкільної програми курси програмування для 7 і 9 класів, а потім і всіх інших класів. Пізніше хочемо розширити проект на інші предмети, зокрема, англійську мову".

Для поширення інформації про проект, Prometheus просить допомоги волонтерів: "Щоб з осені почати масштабувати проект із декількох десятків шкіл Дніпропетровської області на тисячі навчальних закладів по всій країні"!

На сьогодні вже отримано заявки з готовністю допомагати у впровадженні курсу від людей з 200 різних шкіл.
Читайте також: Понад 25 шкіл Дніпропетровщини кардинально реконструюють, - Резніченко

Источник: https://ua.censor.net.ua/n445057
VEhrdlVXczVRM2N3VEhaUmRYUkRLekJNVEZKblpFZE5NRXh5VVhORFJGRnZkRU14TUZsTVVtbzVRemt3VEVGMlREbERLekJaU0ZGemRFZFhNRmxNVVhOSWVsSnBUa00yTUV3M1VYVTVRM2RtVGtOaE1Fb3ZVV2huUFQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору