EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  17013  103

 На початок червня 2017-го зареєстровано близько 500 випадків самогубств учасників АТО після повернення із зони бойових дій, - Аваков

мвд аваков глава арсен борисович

Кількість звернень членів сімей учасників АТО зі скаргами на побутове насильство збільшилася у вісім разів.


Про це пише в своїй статті на УП глава МВС Арсен Аваков, передає Цензор.НЕТ.

"Станом на середину червня 2017-го 280,5 тисяч осіб мають статус учасників бойових дій. Це тільки ті, хто оформив документи офіційно, тобто, далеко не всі. Але навіть так, це вже майже 0,7% населення країни, включно з немовлятами і людьми похилого віку. Загальновизнаний міжнародний стандарт щодо військових конфліктів - 90-95% учасників бойових дій згодом мають медичні (пов'язані з нервовою системою) і соціальні проблеми, а в близько третини діагностується посттравматичний синдром, результатом якого нерідко бувають самогубства. За даними воєнної прокуратури, на початок червня 2017-го зареєстровано близько 500 випадків самогубств учасників антитерористичної операції після повернення із зони бойових дій. За інформацією Міжнародного правозахисного центру "Ла страда Україна", вже в 2015 році кількість звернень членів сімей учасників АТО зі скаргами на побутове насильство збільшилася у вісім разів", - розповів міністр.

Читайте також: Росія продовжує вбивати українських воїнів і цивільних, - Порошенко

"З точки зору наявності поствоєнного синдрому, необхідно враховувати сотні тисяч вимушено переміщених осіб і тих, хто залишається на окупованих територіях в зоні бойових дій. Тобто, в групі ризику перебуває в кілька разів більше людей! Наприклад, на думку психологів, після теракту 11 вересня посттравматичний стресовий синдром з більшою або меншою інтенсивністю був відзначений майже у 70% жителів Нью-Йорка. Через півроку ця величина впала до 30% (не рахуючи, звичайно, членів сімей загиблих). Досі чимало людей як і раніше відчувають почуття тривоги, пригніченості, погано сплять і повністю втратили радість безтурботного існування. У них цей стан зберігся і навіть закріпився. В Україні три роки триває гібридна війна і коли вона закінчиться, визнання і подолання наслідків військового посттравматичного синдрому як серед ветеранів, так і серед мирних жителів - стане одним з ключових викликів гібридного світу", - додав Аваков.

Читайте також: З початку доби інтенсивність обстрілів знизилася, - штаб АТО

"Для подолання українського відповідника "в'єтнамського синдрому", посиленого національною специфікою, розроблені і діють програми соціально-психологічної та соціально-економічної допомоги. Однак, поки це в основному відомчі програми, які вирішують проблеми переважно на індивідуальному чи внутрішньовідомчому рівні, але "виносять за дужки" проблему в цілому. Потрібна комплексна, цілісна програма на державному рівні, спрямована на мінімізацію негативних наслідків "поствоєнного синдрому" як соціального явища. Необхідне розуміння і визнання, що ця проблема є глобальною проблемою українського товариства. Є забута максима, що "війна закінчується тільки тоді, коли похований її останній солдат". Ця більш ніж справедлива в гуманітарно-історичному плані максима, мабуть, має своє продовження: в громадському плані: війна закінчується лише тоді, коли соціально адаптується її останній солдат", - резюмував глава МВС.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n445073
VEhrdlVXdE9RM2t3VEVSUmRYUkRLekJNU1haTU9VZENNRXhFVVhaT1F5c3dURkJTWnpsRGVEQlpTRkpuZEVONU1FdzFPREJNVEZKc2RFTTFNRmxJVW1wT1F6WXdURGRSYzNSREt6QlpTRkYxT1VkRU1FeGlVWE5rUXlzd1RFeFNhSFJIVjJaT1ExRXdURE5TWjNSRE5EQlpURkYwWkVkQk1FdzNVbWRPUXpRd1dVaFNaM1JETkRCWlpsRjJaRU4zU1U1REt6Qk1MMUYwWkVkQk1FeEVVbWgwUjFjd1dUazRNRmxFVVhSa1EzY3dURWhTYkhSRE56QmFZbEpuZEVOM01GbGlVbXgwUjFCbVRrTXZNRmxJVVhWT1IwWXdURGRSZFRsREt6Qk1VRkYxUVQwOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору