EN|RU|UK
 Київські новини
  3876  8

 Збитки КП, якому хочуть віддати мережі "Київенерго", будуть покриватися з кишені киян, - глава комісії Київради Антоненко

Голова постійної комісії Київради з питань власності Леонід Антоненко виступив проти передачі теплового господарства столиці в управління нікому комунальному підприємству.

Про це він заявив в інтерв'ю "Факти. ICTV". На його думку, в комунальних підприємствах процвітає злодійство і корупція, вони не мають ресурсів для інвестування в модернізацію мереж.

"Комунальна компанія значно меншою мірою підготовлена до управління будь-якими активами, ніж приватна, і теплогенерація не виняток. Неефективність, політична корупція, злодійство - стандартний і добре відомий діагноз. Візьмемо для прикладу банк "Хрещатик", колись підконтрольний громаді. Подивіться, як він був збанкрутований, яка роль комунальних підприємств у доведенні його до банкрутства. По суті справи, громаду позбавили інвестицій у цей актив, і ніхто не поніс за це відповідальність. Існує велика ймовірність, що після передачі теплових активів на баланс якоїсь комунальної компанії, на них буде збагачуватися керівництво цієї компанії і так звані "смотрящі". Збитки будуть покриватися за рахунок киян. Довіри до комунальної системи управління активами немає. Я переконався, що це чисте марнотратство на прикладі банкрутства банку "Хрещатик". Активи використовуються для збагачення політиків, які контролюють кадрові призначення, а не на благо громади", - зазначив Леонід Антоненко.

За словами депутата, теплове господарство Києва необхідно передати в управління ефективному інвестору. І Київській владі вже зараз варто зосередитися на підготовці конкурсу для залучення нового концесіонера.

"Питання термінів адміністрація повинна була б вирішувати завчасно. Але вони прийшли з цими ініціативами в останній момент. Наскільки я знаю, нинішня адміністрація не має наміру керувати теплогенерацією безпосередньо, хочуть знайти нового керівника на конкурсі. Бажано іноземного оператора. І запропонувати йому більш вигідну для міста модель взаємин, ніж та, яка є сьогодні в стосунках з Київенерго", - пояснив голова комісії з питань власності.

Він додав, що без змін умов роботи для теплокомуненерго в теплове господарство буде важко залучити іноземних інвесторів.

"Основна проблема сьогодні з неплатежами, і вона повинна вирішуватися за допомогою субсидій. Кияни досить відповідально ставляться до своїх рахунків за комунальні послуги і не оплачують їх, тільки коли фізично не можуть цього зробити через низькі доходи, або якщо втрачають довіру до механізму формування цих рахунків. Ми повинні попрацювати над тим, щоб отримувати субсидії було просто, і щоб вони діставалися тільки тим, кому вони дійсно потрібні. Механізм ціноутворення повинен бути максимально зрозумілий споживачеві. Але ми також не повинні закривати очі, якщо люди не платять просто тому, що у них немає совісті. Над стягненням цих боргів потрібно ефективно працювати. Відповідальні споживачі послуг не повинні платити за себе і за "того хлопця". Якщо підняти платіжну дисципліну, це в цілому повинні бути досить привабливі умови для концесіонера. За таких умов, я впевнений, попит на ці активи знайдеться", - резюмував Леонід Антоненко.

Як повідомлялося 20 червня Київрада продовжила договір із "Київенерго" на управління столичними тепломережами до закінчення опалювального сезону, після чого він буде розірваний. За ухвалення відповідного рішення на засіданні 20 червня проголосували 62 депутати.

"Щоб уникнути позаштатних ситуацій під час опалювального сезону і забезпечити належне постачання теплової енергії киянам, рішення передбачає продовження договору на 4 місяці - до 26 квітня 2018 року включно", - повідомили в прес-службі КМДА.

Раніше експерт з енергетичних питань ГО "Опора" Тетяна Бойко заявила, що комунальне підприємство не зможе забезпечити стабільне постачання киян теплом і гарячою водою, оскільки теплове господарство столиці потребує величезних інвестицій. При цьому в бюджеті Києва немає коштів, необхідних на модернізацію теплових мереж.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n445175
VEhrNGRrdzVRMWN3U25KUmF6TjZVVzEwUXpRd1dtWlJjM1JIUVRCTVJGRjBUa04zWms1RFlUQk1hbEpzT1VONU1FeFlVWFprUXpFd1dVUlJjemxES3c9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору