EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  7190  15

 Регулятор визнає нашу діяльність повністю задовільною, а силовики вибивають двері, - співвласник "Саламандра-Україна" Явтушенко

явтушенко

Співвласник страхових компаній "Саламандра-Україна", "Фінанс-Лайн", "ДІМ Страхування" і громадської спілки "Український страховий омбудсмен" Юрій Явтушенко стверджує, що силові органи тиснуть на його бізнес.

Про це він розповів в інтерв'ю виданню Mind, передає Цензор.НЕТ.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": "Зараз скарги на рейдерські дії поодинокі", - Петренко

На думку Явтушенка, недавні візити СБУ в офіси його компаній - не що інше, як "замовлення", яке стало наслідком його відкритої критики на адресу регулятора, а також заздрості конкурентів.

Він стверджує, що висунуті Службою безпеки звинувачення у відмиванні 4,5 млрд гривень - просто "красива цифра".

"З моменту відкриття проти нас кримінальної справи у травні 2016 року ми офіційно зверталися до органів прокуратури, МВС і СБУ, були готові надати будь-яку інформацію, дати пояснення за всіма даними і цифрами. Але оскільки СБУ ставила перед собою мету не розібратися в ситуації, а заблокувати роботу компаній, то слідство до нас жодного разу не звернулося", - розповів Явтушенко.

Він також прокоментував заяви Державної фіскальної служби про те, що страхові компанії активно використовують для переведення в готівку коштів та оптимізації оподаткування: "У страхових компаній у чинному законодавчому полі немає інструментів, за допомогою яких можна займатися переведенням у готівку і подібними операціями. Єдине "вікно", яке залишилося у страхового ринку - це перестрахування. Туди і йдуть мільярди. Але тоді виникає слушне запитання: чому ані Нацкомфінпослуг, ані та ж СБУ не намагаються закрити цей канал для виведення грошей - це можна зробити дуже легко, а вважають за краще тиснути на стабільний і нормально працюючий бізнес?"

На думку Явтушенка, вся причина в ангажованості та залежності державних органів.

"Поки Нацкомфінпослуг була і залишається політично невільною і ангажованою, цього і не станеться. Більшість людей у комісії, які підіймають руки за прийняття тих чи інших рішень, лобіюють інтереси окремих страхових компаній, а не ринку і клієнтів у цілому", - зазначає він, погоджуючись, що на тлі цього дії СБУ можна охарактеризувати як "рейдерство".

Даний факт, стверджує Явтушенко, підтверджується і тим, що недавні візити СБУ не викликані наявністю будь-яких серйозних порушень з боку компаній.

"Перевірка проводилася теж з подачі СБУ. Але Нацкомфінпослуг при цьому не знайшла ніяких кричущих порушень. Так, є у нас з регулятором певні розбіжності. Але в цілому жодних глобальних претензій до компаній немає. І це виглядає ще більшим абсурдом, коли профільний контролюючий орган визнає нашу діяльність повністю задовільною, а силовики вибивають двері і навішують на нас грона звинувачень", - резюмує він.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n445255
VEhrNGRrdzVSMEV3VEZoUmRXUkRNREJNV0ZKblRrZENNRmxNVVhOMFF5dG1Ua2RDTUZsTVVtZE9RM2N3V1ZoU1p6bERlVEJNUkZGMlpFTTVNRms1T0RCTFNGRnJaRU5x
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору