EN|RU|UK
 Політика України
  19259  46

 Україна оскаржила рішення Лондонського суду щодо "боргу Януковича", - Мінфін

минфин

Міністерство фінансів України подало апеляцію на рішення Високого суду Лондона за позовом Росії до України щодо єврооблігацій на 3 млрд дол.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Мінфіну.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Росія вимагає від України $ 325 млн за припинення виконання рішення суду щодо "боргу Януковича"

"Сьогодні Міністерство фінансів України подало від імені України до англійського Апеляційного суду необхідні документи для ініціювання апеляційного оскарження рішення англійського Суду, прийнятого 29 березня 2017 року суддею Блером у судовому процесі стосовно єврооблігацій на суму 3 млрд. доларів США (так званий "російський борг")", -
йдеться у повідомленні.

"Україна впевнена в аргументах апеляції та у виграші в Апеляційному суді. Слухання апеляції попередньо призначене на другу половину січня 2018 року", - підкреслили в Мінфіні.

Нагадаємо, Високий суд Лондона 29 березня ухвалив прискорений розгляд позову РФ до України про євробонди на 3 млрд дол. Водночас у рішенні суду відсутнє остаточне рішення по суті спору. Крім того, в ньому наголошують, що деякі визначення, що є в ньому, потребують уточнення, є багато важливих питань, з якими суд повинен розібратися.

Нагадуємо, в грудні 2013 року Президент Росії Володимир Путін і Віктор Янукович, який був у той час президентом України, домовилися про виділення кредиту у розмірі 15 млрд доларів через розміщення українських цінних паперів. Облігації на 3 млрд доларів були розміщені на Ірландській фондовій біржі 20 грудня 2013 року і викуплені Росією.

У жовтні 2015 року, після переговорів, власники 13 з 14 випусків єврооблігацій України на 14,36 млрд доларів і 600 млн євро погодилися на їхню реструктуризацію.

Також читайте: Англійський суд продовжив на 2 тижні термін подачі апеляції щодо спору про "борг Януковича", - Мінфін

Україна не отримала згоди від Росії з реструктуризації єврооблігацій на 3 млрд доларів із терміном погашення 20 грудня 2015 року. У грудні 2015 року Кабінет Міністрів України ввів мораторій на виплату 3 млрд доларів за єврооблігаціями.

У лютому 2016 року Росія подала позов проти України до Високого суду Лондона щодо стягнення боргу. У травні Україна подала документи для свого захисту в рамках цього судового процесу.

Високий суд Лондона призначив розгляд справи за позовом Росії до України на 17-20 січня 2017 року.

29 березня 2017 року Високий суд Лондона ухвалив прискорений розгляд позову РФ до України про євробонди на $ 3 млрд. Водночас у рішенні суду відсутнє остаточне рішення щодо суті спору. Крім того, в ньому наголошується, що деякі визначення, які містяться в ньому, потребують уточнення, є багато важливих питань, із якими суд має розібратися.


Суд дав дозвіл на подачу апеляції. Крім того, під час суду позивач підкреслив стандартну структуру транзакції із випуску єврооблігацій. Суд визнав, що транзакція є стандартною борговою операцією,хоча і здійснена за незвичайних умов.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n445260
VEhrdlVYSTVRemt3V1ZCUmRYUkRLekJNVEZGMVRrZElUSGt2VVhOa1F5c3dXVVJSY3pONlVtZE9RekV3V1VoU1ozUkhRVEJaVUZGMWRFZERNRmxRVW1kT1F6UXdUR1pSYzA1SFJ6QmFZbEpxTTNwUmJrNUhWekJNTTFKb1RrZFhNRXd3UFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору