EN|RU|UK
 За кордоном
  38389  1691

 Влада Туреччини прибрала теорію еволюції зі шкільної програми

турция

На думку турецьких чиновників, "суперечлива" теорія Чарльза Дарвіна "занадто складна для розуміння", тому її вирішили прибрати з підручників для 9 класу. Рішення турецького уряд викликало бурю в соцмережах.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на ВВС.

Дивіться також: Порошенко назвав Ердогана великим другом України. ВIДЕО

"Це лицемірство і фанатизм. Як вони тепер будуть викладати біологію? Як вони будуть розповідати про науку?" Такі висловлювання можна зустріти на форумі в інтернеті, де бурхливо обговорюється рішення турецької влади виключити з навчальної програми теорію еволюції.

"Теорія еволюції - це одна з найважливіших теорій в сучасній науці, і просто неможливо повірити в те, що її назвали спірною", - пише один із коментаторів.

Інший вказує на те, що її в будь-якому випадку викладали невірно. "Коли вчитель запитав нас, хто вірить в теорію еволюції, я підняв руку. А він і каже: "Так значить, ти мавпа?"

Проте у Facebook є і такі коментарі: "Я хочу подякувати нашому урядові за те, що він не дозволяє отруювати нашу молодь цією гнилою і абсурдною теорією. Тому цілком природно, що її виключили з навчального плану".

У середу глава ради з навчальних програмам при міністерстві освіти Алпаслан Дурмуш оголосив, що з наступного року з підручників біології для 9 класу (де навчаються школярі віком 14-15 років) буде виключена частина теорії еволюції Чарльза Дарвіна.


За його словами, учні "занадто молоді, щоб зрозуміти спірні предмети". При цьому Дурмуш додав, що вивчати спірні розділи теорії можна буде після закінчення школи на стадії бакалаврату.

Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган вже схвалив запропоновані зміни в шкільній програмі, які будуть опубліковані після закінчення Рамадану.

"Туреччина стане другою країною після Саудівської Аравії, яка виключила теорію еволюції зі шкільної програми", - пояснює Ферай Айтекін Айдоган, глава профспілки вчителів, що об'єднує понад 100 тис. викладачів країни.

"Навіть в Ірані теорії еволюції присвячено 60 годин, а самому Дарвіну - 11 годин", - додає вона.

Дебати щодо необхідності виключення теорії еволюції з програми почалися на початку року, коли був опублікований проект навчального плану для початкових і старших класів.

Серед інших змін - зменшення кількості годин, відведених на вивчення біографії засновника сучасної Туреччини Мустафи Кемаля Ататюрка.

Імовірно, ініціатором змін стала консервативна профспілка вчителів, близька до уряду, і влада стверджує, що всім поправкам передували публічні обговорення і консультації.

Світська опозиція вважає, що Ердоган і правляча партія намагаються відвести країну від тих основ, на яких вона побудована, і зробити її більш ісламською і консервативною.

Сам Ердоган вже не раз заявляв, що його мета - виховати благочестиве покоління, а заступник прем'єр-міністра Нуман Куртулмуш навіть назвав теорію еволюції архаїчною.


Іслам визнає, що творцем всього є Аллах, Адам був першою людиною, зліпленою із глини, а Єва з'явилася з його ребра. Теорія еволюції як така в релігійних колах не приймається.

"Не лише біологію, але і всі інші науки хочуть викладати в релігійнішому контексті. Тому нова навчальна програма вельми негативно відіб'ється на учнях і, як наслідок, на майбутньому нашої країни", - вважає Ферай Айтекін Айдоган.

"Туреччину перелицьовують. І в цьому криється велика небезпека. Наші вчителі протестуватимуть проти цього на вулицях і в класах, і вони продовжать навчати студентів відповідно до світських і наукових цінностей, незалежно від дій уряду", - стверджує вона.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n445336
VEhrdlVXeGtSMEV3VEZSUmRuUkRlakJNUkZGMlV6aDJNRXczVW1ka1Eza3dXbUpTWjNSRGQyWk9RekV3VEV4UmRuUkROekJaTjFKb2RFZFhNRms1T0RCTFRGSm5PVWRCTUV4WVVtZzVSMGd3VEdwUmRtUkRkdz09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 17 з 17
<<<9 10 11 12 13 14 15 16 17
Сторінка 17 з 17
<<<9 10 11 12 13 14 15 16 17
 
 
 
 
 
 вгору