EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  4898  7

 Затоплені шахти залишаються техногенною загрозою Донбасу, - СЦКК

уголь

Техногенна катастрофа може загрожувати Новгородському, розташованому поблизу Торецька.

Місту Торецьк Донецької області загрожує техногенна катастрофа через затоплення двох непрацюючих шахт. Про це повідомляє українська сторона СЦКК. Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на прес-центр штабу АТО.

"Через затоплення шахт імені Артема і "Південної" на поверхню піднімається газ метан, який потрапляє в підвали житлових і виробничих будівель, що може призвести до вибухів і отруєння людей", - сказано в повідомленні.

У СЦКК відзначили, що вода потрапляє в підземні виробки через пошкодження ділянки водоводу "Горлівка-Торецьк", що виникло через обстріл з боку бойовиків.


За підрахунками комунальних служб Торецьку на землю щодня витікає близько 15 000 кубометрів води. Внаслідок цього, жителі отримують воду тільки дві години на добу.

У зв'язку з підвищенням температури повітря, витрата води істотно збільшилася, і ситуація значно ускладнилася. За словами мера Торецька Юрія Євсикова, в місті в будь-який момент може виникнути епідемія інфекційних захворювань.

При цьому наголошується, що обстежити і відремонтувати водогін можна за два-три дні. Однак бойовики не дають гарантій безпеки на час виконання ремонту.

Також, згідно з даними СЦКК, техногенна катастрофа може загрожувати Новгородському, розташованому поблизу Торецька.

Експерти зазначають, що на місцевому фенольному заводі вже давно необхідно провести роботи з укріплення протиаварійного захисту дамби шламонакопичувача. На сьогоднідні в цьому штучному резервуарі зібралося майже 33 тисячі тон рідких відходів, що містять фенол, нафталін, формальдегіди, сірчану кислоту, нафтопродукти та інші хімічні сполуки, що утворилися в процесі роботи підприємства. Внаслідок обстрілів з боку НЗФ ОРДО на цьому об'єкті підвищеної небезпеки виведено з ладу трубопровід, через який здійснювалась відкачка води. Тим часом, рівень рідини в накопичувачі скоро може досягти критичної позначки.
Переповнення шламонакопичувача може призвести до руйнування дамби, і тоді отруйний потік хлине на найближче селище Новгородське, потім потрапить до річки Кривий Торець, а далі в Сіверський Донець, який є одним з небагатьох джерел питної води для всієї Луганської та частини Донецької області.

З початку 2017-го року "Торецький фенольний завод" відправив 9 заявок на забезпечення безпеки під час виконання ремонтно-відновлювальних робіт на дамбі шламонакопичувача. Збройні Сили України надали гарантії безпеки щодо всіх дев'яти заявок, водночас, як представники ОРДО не надали жодної.
Джерело: https://ua.censor.net.ua/n44535
Також читайте: Бойові дії можуть призвести до техногенної катастрофи на Донбасі, - ООН


Переповнення шламонакопичувача може призвести до руйнування дамби, і тоді отруйний потік хлине на найближче селище Новгородське, потім потрапить до річки Кривий Торець, а далі в Сіверський Донець, який є одним з небагатьох джерел питної води для всієї Луганської та частини Донецької області ", - підкреслили в СЦКК.

З початку 2017-го року "Торецький фенольний завод" відправив 9 заявок на забезпечення безпеки під час виконання ремонтно-відновлювальних робіт на дамбі шламонакопичувача, на які бойовики не надали жодної гарантії безпеки.Источник: https://ua.censor.net.ua/n445366
VEhrNGRrdzVRekV3VEhKUmRuUkROekJNTjFGek9VZFhNRms1T0RCWlRGRjBaRWRHTUV3elVYWjBRM293VEZoUmRtUkRPVEJNUVdjd1RISlJjMDVIUXpCTVJGSm5aRWRETUZsRVVYWjBSMFV3VEVJNE1FdElVWEIwUTJFd1NuQTRNRXBVVVhaMFF6a3dURWhSYzA1SFFnPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору