EN|RU|UK
 Здоров'я
  14765  49

 МОЗ заборонило використання азбесту

моз

МОЗ заборонило виробництво й використання усіх видів азбесту, азбестових виробів і матеріалів у технологічних процесах, а також під час проведення будівельних робіт.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомила прес-служба відомства.

"Мета ухвалення наказу - захист здоров'я працівників і населення через зниження рівня захворюваності та смертності від хвороб, викликаних впливом азбестовмісного пилу. Ухвалення документу дозволить привести нормативно-правові акти МОЗ України у відповідність до міжнародного та європейського законодавства", - йдеться в повідомленні.

За даними ВООЗ у всьому світі нині приблизно 100 тис. осіб вмирає щорічно від хвороб, викликаних дією азбесту. Як свідчать наукові дослідження європейських, українських і російських науковців, використання азбесту та продукції, в якій він міститься, може стати причиною таких захворювань як азбестоз, мезотеліома та рак легенів.

В Україні працює сім підприємств, які використовують у виробництві цей матеріал, на них працює близько 4 тис. осіб.

Також читайте: "Справжня реформа, яка має відбутися в Україні, - це перехід до медичного страхування", - Богомолець

Крім того, в МОЗ також зазначили, що з розвитком виробництва штучних мінеральних волокон проблема використання азбесту набула не лише медичного, а й економічного характеру, внаслідок чого у 1999 р. Європейськакомісія ухвалила директиву 1999/77/ЄС про заборону використання азбесту та виробів з нього в країнах Європейського Союзу з 1 січня 2005 р., а в 2009 р. - директиву 2009/148/ЄС про захист працівників від ризиків, пов'язаних із впливом азбесту на роботі.

"Підприємства, що використовують азбест, імпортують його з Російської Федерації та Казахстану. За період 2006 - 1-ша пол. 2016 років в Україну було імпортовано 556 тис. тонн хризотилового азбесту. За останні десятиліття пропорція постачання азбесту становила: Росія - 64,5% (358,8 тис. тонн), Казахстан - 35,5% (197,2 тис. тонн)", - зазначено в повідомленні.Источник: https://ua.censor.net.ua/n445473
VEhrNGRrdzVRek13VEZSUmRuUkhRVEJNTjFGemFXWlNhak42VVc1T1IxY3dURE5SZERsRE1EQk1OMUpuVGtNck1FeEpiakJaT1Rnd1NWUlJjM1JIUVRCTU4xSm5aRU1yTUZrM1VYUjNQVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору