EN|RU|UK
 Політика України
  6811  20

 Міністр фінансів Данилюк зводить до нуля реформи і демонструє неповагу до парламенту, - глава податкового комітету Южаніна

южанина

Глава Мінфіну Олександр Данилюк відвідав з моменту його призначення лише 6 із 25 засідань Комітету ВР з питань податкової і митної політики.

Про це на своїй сторінці в Фейсбуці написала нардеп (БПП), глава податкового комітету ВР Ніна Южаніна, передає Цензор.НЕТ.

"Сьогодні історія з листом членів Комітету з питань податкової та митної політики до Прем'єр-міністра України щодо організації робочої зустрічі з поточних питань з участю Міністра фінансів Олександра Данилюка отримала новий розвиток. Міністр фінансів висловив своє ставлення до ініціативи депутатів. Однак здивування викликає не стільки зміст цього поста, скільки зневажливе ставлення А. Данилюка до народних депутатів, які більше року тому призначили його на посаду міністра фінансів, надавши йому вотум довіри, розраховуючи на співпрацю в реформуванні податкової та митної політики. Підтвердженням такої довіри є прийняття Верховною Радою України низки законів, які значно розширили повноваження очолюваного А. Данилюком Міністерства фінансів, обмеживши при цьому функції ДФС", - заявила Южаніна.

"Однак А. Данилюк не зміг реалізувати оновлений потенціал Мінфіну, а позитивні очікування від більшості новацій зведені до нуля", - акцентувала нардеп.

"Наприклад:

(1) Єдиний реєстр заяв на відшкодування ПДВ мав бути впроваджений Мінфіном з 10 січня 2017 року - результат: на сайті Мінфіну щоденно оприлюднюється інформація, яка повністю сформована ДФС (як і раніше), що не містить всіх даних, передбачених Законом. Автоматичне формування Реєстру в онлайн-режимі Мінфіном так і не впроваджено.

(2) Передачу баз даних з ДФС до Мінфіну було передбачено ще депутатським проектом №3357. За наполяганням Мінфіну ця норма була виключена при прийнятті Закону №1797 та замінена на зобов'язання КМУ провести до 1 липня 2017 року незалежний аудит баз даних ДФС - результат: лише 21 червня 2017 року Мінфіном прийнято рішення про створення робочої групи з аудиту таких баз, що не дозволить вчасно виконати пряму норму Закону, необхідну для прийняття остаточного рішення щодо відсторонення ДФС від адміністрування баз даних.

(3) Електронний кабінет платника податків у повному обсязі має запрацювати з 1 січня 2018 року - результат: технічне завдання щодо розробки програмного забезпечення для електронного кабінету Мінфіном так і не затверджено.

(4) Надання узагальнюючих податкових консультацій з 2016 року передано з ДФС до Мінфіну - результат: Мінфіном не надано жодної такої консультації, незважаючи на численні звернення платників.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Мінфін не пояснює, чому відбувається затягування з врегулюванням ринку, - Южаніна про гральний бізнес

(5) Незважаючи на неодноразові ствердження Міністра фінансів, що завдяки його особистим зусиллям ліквідовано податкову міліцію, цей орган і сьогодні працює в незмінному стані. А розроблений Мінфіном законопроект про Службу фінансових розслідувань настільки відрізнявся від презентованої Міністром концепції, що неприємно вразив громадськість надмірними повноваженнями нового органу та не був підтриманий Нацрадою реформ. Проект цього закону досі залишається недоопрацьованим Мінфіном.

(6) Запропонована Мінфіном концепція реформування структури митних органів, на думку більшості членів Комітету з питань податкової та митної політики, незалежних експертів та асоціацій за умови незмінності системи адміністрування митних платежів, системи контролю за переміщенням товарів, а також без налагодження дієвого обміну митною інформацією з іншими країнами, призведе до остаточного руйнування української митниці та втрати контролю за переміщенням товарів через кордони країни. З аналогічних причин запровадження інституту уповноважених економічних операторів є передчасним та несе значні корупційні ризики, яких Мінфін не хоче помічати", - деталізувала Южаніна зауваження до роботи Мінфіну.

Також читайте: "Створюючи службу фінрозслідувань, ми повинні все продумати: після реформи Нацполіції ми отримали організовану злочинність", - Южаніна

"Окреме занепокоєння викликає якість розроблених Мінфіном законопроектів. Більшість з них, на жаль, отримує негативну оцінку Науково-експертного управління ВРУ, в результаті чого понад 90% поданих Урядом законопроектів з питань податкової та митної політики, доопрацьовуються в Комітеті як такі, що не мають реальної перспективи практичного впровадження. Вважаю, що звинувачення О. Данилюком депутатів у гальмуванні його реформаторських ініціатив є безпідставними та неконструктивними. Найкращим способом діалогу є особисте відверте спілкування Міністра О. Данилюка з депутатами на засіданнях Комітету з питань податкової та митної політики, які за свою каденцію він відвідав лише 6 з 25", - резюмувала нардеп.Источник: https://ua.censor.net.ua/n445474
VEhrdlVXeE9RM2N3VEROUmRVNUROekJaTjFGMWFVUlJiblJETnpCTVdGRjFkRWRDTUV4RVVYWmtRekF3V1VJNE1FczNVWFIwUTNjd1RETlNiSFJET1RCTVFYWk1PVU5UTUV0Q09EQktlbEpzZEVNNU1GbFVVbXgwUXpsbVRrTlZNRXRVVVc5UlBUMD0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору