EN|RU|UK
 За кордоном
  18679  60

 Посла України в Мінську Кизима викликали в МЗС РБ у зв'язку з "тенденційними висловлюваннями" про навчання "Слов'янське братство-2017"

беларусь армия рф рэб

Міністерство закордонних справ Білорусі викликало посла України в Білорусі Ігоря Кизима в зв'язку з висловлюваннями щодо навчань "Слов'янське братство-2017".

Про це йдеться в повідомленні прес-служби білоруського зовнішньополітичного відомства, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Українські Новини.

"26 червня в МЗС Білорусі у зв'язку з тенденційними висловлюваннями в ЗМІ щодо навчань "Слов'янське братство-2017" був викликаний посол України в Республіці Білорусь", - сказано в ньому.

Згідно з повідомленням, послу України було вказано на те, що зроблені ним заяви не відповідають високому рівню дружніх відносин між Республікою Білорусь і Україною, є некоректними і містять необґрунтовані звинувачення Республіки Білорусь у недотриманні заходів довіри і безпеки в регіоні ОБСЄ.

Увагу посла було звернуто на те, що навчання "Слов'янське братство-2017" були проведені в повній відповідності до норм міжнародного права і зобов'язань Білорусі в рамках ОБСЄ.

"При цьому запрошення військових аташе, зокрема України, на ці навчання було виключно жестом доброї волі з білоруської сторони, що свідчило про високу транспарентність заходу", - йдеться в ньому.

У повідомленні також сказано, що Білорусь цілковито відповідно до ініціативи Президента Білорусі Олександра Лукашенка про створення "поясу добросусідства" незмінно демонструвала щодо України військове довіру і відкритість.

"На наше запрошення військові спостерігачі України, як і інших сусідніх держав, спостерігали за активними фазами всіх основних військових навчань - від "Неман-2001" і до "Захід-2013". Важливо врахувати, що в повній відповідності до наших міжнародних зобов'язань ми могли б не запрошувати на них іноземних представників", - зазначає МЗС.

При цьому МЗС зазначає, що в рамках зазначених Віденських документів в цей період Україна жодного разу не запрошувала військових спостерігачів із Білорусі для спостереження за найбільшою військовою діяльністю, що проводиться на українській території.

Крім того, представники апарату військового аташе Білорусі в Україні з 2013 року не запрошувалися на жодні військові багатонаціональні чи національні навчання, що проводиться на українській території.

Зазначається, що білоруська сторона розраховує на продовження конструктивного діалогу в сфері оборони і безпеки в регіоні.

Навчання "Слов'янське братство-2017" відбулися на білоруському полігоні "Брестський" з 6 по 14 червня.

У навчаннях брали участь понад 1 тис. військовослужбовців Росії, Білорусії та Сербії, було задіяно 150 одиниць російської та білоруської техніки.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n445512
VEhrNGRrdzVRM2t3VEdwU2FVNUROakJhWWxGMU0zcFJkamxES3pCWlNGRjJkRU0zWms1RFVqQmFZbEYxT1VNck1GbEVVbWM1UjBJd1dYYzk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору