EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  12810  59

 Переговори з Україною про польські міста пам'яті були безрезультатними, - глава Інституту нацпам'яті Польщі Шарек

польша провокация упа памятник

Голова Інституту національної пам'яті Польщі Ярослав Шарек 26 червня заявив, що проведені з Україною переговори з питання легалізації місць пам'яті "виявилися повністю безуспішними".

Про це повідомляє "Польське радіо", передає Цензор.НЕТ.

"Сподіваємося на політичну підтримку Міністерства закордонних справ у питанні місць пам'яті в Україні. Досі проведені переговори, незважаючи на нашу добру волю, були безрезультатними", - сказав Шарек.

Він зазначив, що Польща повинна шанувати пам'ять своїх загиблих в Україні. За словами Шарека, це стосується не тільки жертв, як він висловився, "геноциду" на Волині, а й тих, хто загинув в 1939 році, після 17 вересня, а також у спільній боротьбі поляків і українців з більшовизмом в 1920 році".

"На жаль, в українській державі, незважаючи на те, що її влада, представники МЗС, з якими я зустрічався, заявили про повну підтримку в цій справі, все блокується на нижчому рівні", - сказав Шарек.

Він прокоментував також відносини з Україною у справах, пов'язаних з історичною пам'яттю.
Шарек зазначив, що "Інститут вже багато років дуже активно співпрацює з українськими вченими, архівістами".

"Результатом цієї співпраці стало багато томів архівних джерел, виданих спільно з 2010 року польською та українською мовами. Ця співпраця триває", - сказав Шарек.

Він зауважив, що проблеми виникають у питаннях увічнення і пошуку могил поляків, які загинули під час Другої світової війни на території України, а також ініціатив, що стосуються вшанування військового союзу Юзефа Пілсудського і Симона Петлюри 1920 року.

"Ми хотіли підготувати такий список з нашого боку, запропонувати також українській стороні спірні пункти, щоб обговорити їх, щоб не було так, що якийсь інцидент, або гостре висловлювання з одного боку або з іншого, блокує всю нашу роботу. А ситуація зараз виглядає так, що нас практично не впустили в Україну", - сказав Шарек.

Читайте також: Варшава вимагає дозволу на роботу істориків на території України, - Мінкульт Польщі

У повідомленні нагадується, що після демонтажу в квітні 2017 року пам'ятника УПА в Грушовичах Підкарпатського воєводства польськими націоналістами і місцевими жителями пошуки жертв періоду Другої світової війни в Україні, які веде Інститут національної пам'яті Польщі, були припинені українською стороною. Рішення про зупинку легалізації польських місць пам'яті і пошукових робіт ІНП на території України було підтримано на минулому тижні під час польсько-українських переговорів робочої групи у Львові. Умовою зміни позиції влади України є, зокрема, відкриття в первісному вигляді побудованого в 1994 році пам'ятника. Однак, на думку Міністерства культури Польщі, український пам'ятник побудований з порушенням чинного в Польщі законодавства.

Після інциденту в Грушовичах українське дипломатичне відомство заявило, що в зв'язку з ним необхідно зосередити співпрацю між відповідними органами двох держав, що дозволить вирішити це питання за законом і за чинними двосторонніми угодами.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n445599
VEhrNGRrdzVSMWN3V1VoU1ozUkRLekJaUkZKc2RFZFFaazVETHpCTVJGRjJRMlpTYWpsSFF6QlplRGd3U2t4UmRuUkROekJNYWxGMlpFZENNRmw2VVhWMFEzZEpUa2RETUZsRVVYTk9RM293VEZoUmRFNUhWekJaT1Rnd1MxQlJiamxEVVdaT1EyWXdURGRSZFRsSFRUQlpibEZ6UVQwOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору