EN|RU|UK
 Політика України
  28317  179

 Держспецзв'язку про кібератаку: зараз ситуацію взято під контроль

госспецсвязи госспецсвязь

Унаслідок сьогоднішньої кібератаки державні реєстри та бази даних не постраждали.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в заяві Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації.

"Сьогодні, 27.06.2017, відбулася кібератака на ІТ-системи фінансового, енергетичного, транспортного та інші сектори критичної інфраструктури країни. На цей час ситуацію взято під контроль. Жоден державний е-ресурс, який захищено спільним контуром кіберзахисту, реалізованим Держспецзв'язку в Системі захищеного доступу до Інтернету, не постраждав. Не зазнали ушкоджень чи інших несанкціонованих дій і електронні державні реєстри країни", - інформує відомство.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": СБУ підготувала рекомендації щодо захисту від вірусу-здирника

"На практиці відпрацьовано протокол швидкого реагування, завдяки чому вдалося зупинити поширення в державному секторі шкідливого програмного забезпечення з робочою назвою PetyaRansomware (Petya.А), за функціями подібного шифрувальнику WannaCry. У співпраці з міжнародними командами реагування на кіберінціденти нейтралізуються джерела кіберзагроз за межами нашої країни", - повідомляє Держспецзв'язку.

За інформацією відомства, зараз відновлено роботу сайтів Кабінету Міністрів та інших державних інститутів, доступ до яких був тимчасово обмежений.

Держспецзв'язку звертається з вимогою до всіх суб'єктів критичної інфраструктури та особливо до установ державного сектору, забезпечити кіберзахист ІТ-систем. Замовчування фактів кібератак і виявлених кіберінцидентів є неприпустимим! Своєчасна фіксація таких фактів, оперативний обмін інформацією про них і спільні зусилля в локалізації та протидії кібератакам - необхідні умови кіберзахисту кожного, а відтак і кібербезпеки всіх", - сказано в заяві.

Також читайте: Компанії з Європи та Індії повідомляють про кібератаку на свої системи

Нагадаємо, сьогодні сервери багатьох державних установ і комерційних структур в Україні зазнали масштабної кібератаки.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n445683
VEhrNGRrdzVRell3V21KUmMyUkRNVEJaUkZGME9VTTNNRXczVW1nNVF6UXdUREU0TUZsWVVYTk9Rell3VEZoU1owaDZVWFYwUjFjd1RFaFJkR1JIUVRCTVNGRjBaRU16TUV3dlVYUmtRell3VEVJNE1FcFVVWFJrUjBFd1RHSlNaMlJETHpCTVdGSm9kRU16TUV4SmJqQlpMMUYwT1VNck1FeHZQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору