EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  13945  80

 Дітей на Донбасі використовують як інформаторів і живі щити, - Держдеп США

госдеп

Жителі охопленої війною території Донбасу найчастіше стають жертвами торгівлі людьми в Україні. І йдеться не тільки про сексуальну експлуатацію. Все частіше експерти фіксують випадки використання російсько-окупаційними військами дітей як інформаторів і живий щит.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Голос Америки", зокрема про це йдеться у щорічному звіті Державного департаменту США про стан з торгівлею людьми у світі.

Втім, Україна цього року врешті вийшла із переліку країн, за якими ведеться особливе спостереження, і потрапила у список держав, ситуація в яких викликає занепокоєння.

Всі країни світу експерти розділили на чотири умовні категорії: перша - безпечні, друга - ті, що викликають занепокоєння, третя - ті, за якими ведеться спостереження, й четверта, "чорний список" - ті, де ситуація найгірша.

Читайте також: Порошенко подякував Держдепу США за позитивну оцінку зусиль України в протидії торгівлі людьми

Минулого року Україна була у третьому переліку. Тепер завдяки зусиллям влади з протидії торгівлі людьми піднялась до другої категорії. Експерти відзначають: робота влади у цьому напрямку не повністю відповідає мінімальним стандартам викорінення работоргівлі, однак офіційний Київ робить суттєві зусилля.

Водночас, протягом останніх років Україна залишається джерелом, місцем транзиту і призначення чоловіків, жінок і дітей, які стають жертвами торгівлі, примусової праці і сексуального використання як в Україні, так і в сусідніх країнах, у Європі, на Близькому Сході і навіть у Сполучених Штатах. Найгірша ситуація, зазначають автори звіту, на Донбасі.

"Підживлений російською агресією, конфлікт на сході України змусив переїхати майже два мільйони людей, і це населення особливо вразливе до експлуатації. У місцях, контрольованих проросійськими сепаратистами, ситуація особливо складна.... Жінок і дівчат з охоплених конфліктом зон викрадають для сексуального і трудового рабства в Україні та Росії", - йдеться у звіті.
Також читайте: На кордоні з Польщею затримано організатора каналу торгівлі людьми, - Держприкордонслужба. ФОТО
Експерти відзначають, що за останній час демографія жертв торгівлі людьми розширилась в сторону міського молодшого й чоловічого населення. Проросійські сепаратисти використовують дітей як інформаторів, як живі щити чи як солдатів.

"Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні повідомляє, що дітей із 15-річного віку продовжують залучати до активних бойових дій у складі об'єднаних російсько-сепаратистських сил", - зазначають автори звіту.

Щорічний звіт Державного департаменту дає детальну характеристику стану справ із торгівлею людьми в усіх країнах світу. Крім України, за останній рік ситуація поліпшилась у ще 25 державах світу, констатують експерти.

А от найгірший стан справ із торгівлею людьми залишається у понад 20 країнах. Серед них Росія, Північна Корея, Іран і Венесуела. Цього року експерти включили туди ще й Демократичну Республіку Конго, Республіку Конго та Китай.Источник: https://ua.censor.net.ua/n445794
VEhrNGRrdzVRek13VEV4U2JIUkhRMlpPUjBNd1REZFNaMDVEZWpCYVlsRnpkRU0zTUZrNFp6Qk1kbEpxZEVNd01GbDZVWFpPUXpSbVRrTlZNRXhZVW1kT1F6SXdURlJSZEdSREx6Qk1SRkpuVGtkRE1FeEVVWFpPUXpFd1RETlNaMmxFVVc5a1EyOHdTa0k0TUV4VVVteDBSME13VEdnNE1FcFVVWFowUXprd1RFaFJjMDVIUWc9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору