EN|RU|UK
 Політика України
  4153  18

 МЗС Польщі визнав складність двосторонніх переговорів з Україною, які стосуються національної пам'яті

мид польши

Польсько-український діалог з історичних питань складний, але обидві сторони прагнуть до співпраці і гідного вшанування поляків в Україні та українців у Польщі.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це повідомив МЗС Польщі, інформує РАР.

"МЗС Польщі визнало, що досі польсько-українські переговори, які стосуються національної пам'яті, були складними, особливо після емоційної реакції українського ІНП на демонтаж нелегального українського місця пам'яті у Грушовичах (Підкарпатське воєводство)",- інформує РАР.

На переконання польського зовнішньополітичного відомства, "емоційне рішення українського Інституту національної пам'яті ускладнює польсько-український історичний діалог".

"Ми вважаємо, що замість непотрібного загострення відносин у цій вразливій сфері, потрібно насамперед зосередитися на діагностиці і вирішенні проблем", - наголосило МЗС Польщі.

На переконання відомства, однією з проблем є "нелегальний статус українських місць пам'яті в Польщі", а свої декларації щодо готовності вирішити проблеми зробили міністерство культури і польський ІНП.

Також читайте: Переговори з Україною про польські міста пам'яті були безрезультатними, - глава Інституту нацпам'яті Польщі Шарек

Польське міністерство оптимістично оцінило перспективи досягнення порозуміння у справі заборони Києва щодо дій Варшави у справі виявлення і позначення польських місць пам'яті в Україні.

"Обидві країни прагнуть до співпраці, а також гідного вшанування поляків та українців, яких поховано по обидва боки кордону", - повідомляє польське МЗС.

Як інформувало агентство, українська сторона заборонила польській стороні будь-які дії з виявлення нових польських місць пам'яті і встановлення пам'ятників на території України, поки не буде відновлено зруйнований польськими націоналістами пам'ятник загиблим українцям на цвинтарі в селі Грушовичі поблизу Перемишля.

Упродовж 2015-2016 років на півдні Польщі було зруйновано чи спаплюжено близько 10-ти місць пам'яті українців. У жодному випадку зловмисників не було затримано.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n445828
VEhrNGRrdzVRMGN3VEROU1oyUkhRekJNYWxKbmRFZEVNRmxKWnpCTU0xRnpUa2RITUV3dlVYTk9RemhLT1VkUU1GbE1VbXh1ZWxGdU9VTXJNRXgyVW1wT1Iwb3dURUk0TUVwNlVXdzVRMmhKVGtObU1FdzNVWFU1UjAwd1dXNVNiR2M5UFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору