EN|RU|UK
 Суспільство
  24653  110

 Тука про екологічну катастрофу на Донбасі: "Ідеться про поступове звільнення цього регіону від людей"

тука

На Донбасі підвищується рівень радіації в природних водах через затоплення шахт і підняття зараженої води.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Укрінформ", про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука в ефірі "5 каналу", пославшись на доповідь Національної академії наук.

"За результатами доповіді можу сказати, що Донбас уже приречений протягом максимум 10 років. Уже почалися такі процеси, які локалізувати неможливо в принципі", - сказав він.

За його словами, крім підвищення рівня радіоактивності, на сьогодні вже є небезпечні відмінності і в рівнях мінералізації води Сіверського Донця, взятої в різних місцях. "Загальна площа води, яка зараз заражена, - приблизно 15 тис. кв. км. Деякі цифри - різниця в мінералізації води Сіверського Донця, в тому місці, де він потрапляє на територію України і в тому місці, де він виходить із території України, - відрізняються у 8 разів. Уже зараз. Це призведе до неможливості використання цієї води", - розповів Тука. Він додав, що Росія також використовує цю воду - як технічну для сільськогосподарських потреб.

"У 2016 році на території Луганської області, яку контролює Україна, фахівцями ДСНС було досліджено стан джерел так званих резервів питної води, 88% цих джерел уже визнані непридатними для використання в побуті", - інформує Тука.

"Треба створювати міжнародні дискусії з пошуку вирішення цієї проблеми. Можливо, Міністерство екології зараз хвилюється через цю проблему, проте це не рівень міністерства. Зараз потрібно вже волати на всю Європу про можливі наслідки. З тих доповідей я зрозумів, що йдеться не про порятунок Донбасу. На цьому хрест. Ідеться про поступове звільнення цього регіону від людей, тому що люди там існувати не зможуть", - підсумував Тука.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Якщо на Донбасі відбудеться екологічна або техногенна катастрофа, то вона досягне і території РФ, - Ірина Геращенко
Источник: https://ua.censor.net.ua/n445933
VEhrdlVXOTBSMFF3VEhKUmMwTTRkakJNV0ZGMWRFTXJNRXgyVVhaMFEzb3dXbUpTYWpONlVXeE9ReXN3VEROUmMyUkRkekJaUlQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору