EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  19031  174

 Порошенко відхилив петицію про скасування заборони "ВКонтакте"

иконка

Президент України Петро Порошенко відповів на електронну петицію щодо скасування блокування "ВКонтакте", яку підписали понад 25 тисяч осіб.

Як інформує Цензор.НЕТ, прес-служба глави держави опублікувала відповідь Президента України на електронну петицію № 22/036543-еп "Отменить блокировку интернет-ресурса Вконтакте", розміщену на веб-сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України 16.05.2017 громадянином А.А.Ткаченком.

"Відповідно до статті 40 Конституції України та статті 23-1 Закону України "Про звернення громадян" мною розглянуто розміщену Вами на веб-сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України електронну петицію щодо скасування блокування інтернет-ресурсу "Вконтакте", яку підписали понад 25 тисяч осіб.

Зазначаю, що російський холдинг "Mail.ru Group", до складу якого входять товариства з обмеженою відповідальністю "Мэйл.РУ ГРУП", "Вконтакте", "Мейл.РУ Україна", "В Контакті", а також група компаній "Яндекс" та деякі інші інтернет-компанії широко використовуються російськими спецслужбами для просування російської пропаганди і проведення спеціальних інформаційних операцій проти України та її громадян.

Зокрема, вказані компанії сприяють спецслужбам Росії у збиранні, зберіганні, використанні та поширенні інформації з обмеженим доступом - персональних даних та особистого листування громадян України. Навіть угоди про користування вказаними сервісами містять положення про згоду користувачів на автоматичну передачу до компанії (фактично - до країни- агресора та її спецслужб) будь-якої інформації про них, її узагальнення, обробку та передачу третім особам.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Заборонена російська соцмережа "ВКонтакте" закрила офіс у Києві

Таким чином, українські користувачі російських мереж потрапляють під контроль спецслужб РФ, які спочатку створюють необхідні умови для вербування, а потім використовують наших громадян у власних протиправних цілях", - сказано у відповіді Порошенка.

Водночас Президент додав, що значна кількість зареєстрованих у соціальних мережах осіб залучається російськими спецслужбами для вербування українців до агентурної мережі та організації каналів збору інформації про пересування техніки й особового складу Збройних Сил України, що беруть участь у проведенні антитерористичної операції на сході України.

"Контентне наповнення цих ресурсів мережі Інтернет також спрямоване на намагання маніпулювати суспільною свідомістю через поширення недостовірної, неповної та упередженої інформації, сприяння присутньому, на жаль, в Україні протестному антиукраїнському потенціалу, втягненню його в антинародні акції та масові заворушення, спрямовані на насильницьку зміну конституційного ладу й повалення державної влади, перешкоджання Україні на шляху до європейської спільноти, а тому загрожує інформаційній безпеці держави.

Роботу таких російських агентурних мереж ми мали змогу бачити під час фейкових протестів поляків у Львівській області, виступів в м. Одеса, спробах проходження «безсмертного полку» тощо.

Одним з прикладів цього є громадянин РФ Сергій Жук, який протягом 2014-2015 років був учасником незаконного збройного формування "ДНР" (позивний "Москва", на даний час перебуває на території РФ) і тривалий час, користуючись довірою наших співвітчизників, провокував та підбурював їх до участі у масових заворушеннях у м. Києві.

Він, використовуючи легендовані профілі "Степана Мазури" (вигадана особа), зареєстровані в соціальних мережах Інтернет, в тому числі "ВКонтакте", поширював інформацію, яка містила заклики до насильницької зміни конституційного ладу, повалення державної влади, організації масових заворушень тощо. Доступ до вказаних профілів здійснюється з використанням IP-адреси, що належить до діапазону IP-адрес Інтернет провайдера PJSC Rostelecom, РФ (м. Москва).

Встановлено, що цей громадянин Російської Федерації також причетний до створення та адміністрування інтернет-спільнот та інтернет-заходів, зареєстрованих у різних соціальних мережах у тому числі і "ВКонтакте" ("Патріоти України", стара назва - "Майдан-3.0", "Українська революція", "Всі на майдан", стара назва - "Всеукраїнська акція громадської непокори", "Продовження Революції Гідності", 23 лютого - марш мільйонів) та інших.

Також доведеним є факт причетності росіян до функціонування "РПС- Революційних правих сил", які на другу річницю Революції Гідності намагались влаштувати в м. Києві масштабні акції протесту", - зазначив Президент.

Крім того, за словами глави держави, переконливим доказом необхідності застосування усіх передбачених вітчизняним законодавством заходів із захисту власного кіберпростору свідчить і агресивна кібератака на органи влади і управління, критичну інфраструктуру, важливі об'єкти життєдіяльності, що відбулась 27 червня цього року. В тенета російських інтернет-павутин потрапили сотні тисяч українських користувачів, котрі, не підозрюючи нічого лихого, були мимоволі використані як "гвинтики" антиукраїнської пропаганди.

Також дивіться: СБУ викрила чотирьох антиукраїнських пропагандистів в "Однокласниках" і "Вконтакте". ВIДЕО

"Російські соціальні мережі стали також розсадником деструктивних груп на кшталт сумнозвісних суїцидних спільнот типу "Синій кит" ("Депрессивный дельфин", "Море китов" тощо), а соцмережа "Вконтакте" залишається чи не головним вмістилищем "піратського" контенту в світі.

Групами компаній "Mail.ru Group" та "Яндекс" здійснюються активні заходи щодо блокування діяльності українських рекламних компаній в мережі інтернет, монополізації ринку онлайн-сервісів, а також заволодіння інформаційним простором в цілому, внаслідок чого блокується можливість розвитку та існування на ринку представників українського бізнесу. Виявлення зазначеної та іншої інформації й документів, що свідчать про взаємодію російських соціальних мереж з російськими спецслужбами у діяльності, спрямованій на шкоду суверенітету і територіальній цілісності України, стало можливим завдяки належному виконанню завдань відповідними підрозділами Служби безпеки України.

Виходячи з пріоритетів національних інтересів України, ураховуючи реальні загрози національній безпеці України і стабільності в суспільстві, посягання на державний суверенітет України та її територіальну цілісність, територіальні претензії з боку Російської Федерації та втручання у внутрішні справи України, розвідувально-підривну діяльність спеціальних служб Росії, посягання на права і свободи українських громадян та намагання маніпулювати суспільною свідомістю, застосування до російського холдингу "Mail.ru Group" та інших російських інтернет-компаній терміном на 3 роки спеціальних економічних та обмежувальних заходів на сьогодні є адекватним законним заходом. Підтримання електронної петиції щодо скасування блокування інтернет-ресурсу "Вконтакте" вважаю неможливим", - резюмував Порошенко.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки й оборони України про введення санкцій проти російських соціальних мереж. Згідно з указом Президента №133/2017, обмежувальні санкції передбачають заборону Інтернет-провайдерам надавати послуги з доступу до ресурсів Mail.ru, "Вконтакте", "Однокласники". Санкції також введено проти ТОВ "Яндекс", російських компаній-розробників антивірусів "Лабораторія Касперського" і "Доктор Веб".
Источник: https://ua.censor.net.ua/n445954
VEhrdlVXNDVReXN3V1VSUmRuUkhTVEJNV0ZGMlpFTTJNRXcwZGt3NVIwSXdURGRTYUhSSFZ6Qk1SRkYxT1VkTk1Fd3pVbXhwUkZGMlRrTXhNRmxFVVhSa1F6SXdXbG80TUV3dlVYUmtSME13VEdwU2FIUkhWekJaT1Rnd1NreFJiWFJES3pCTU0xSm5kRU4zTUV4eVVtZDBRekU9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору