EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  2217  33

 В ООН рекомендують Україні внести законодавчі зміни, які дозволять усунути механізм безкарності за тортури

оон

Підкомітет ООН з недопущення катувань рекомендує Україні внести законодавчі зміни, які дозволять усунути механізм безкарності за тортури і жорстоке поводження.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це йдеться у доповіді підкомітету ООН з недопущення катувань, презентованій у п'ятницю в Києві.

"Підкомітет з недопущення катувань повторно висловлює рекомендації щодо того, що положення Кримінального кодексу, які містять визначення тортур, необхідно привести в повну відповідність до ст. 1 Кримінального процесуального кодексу, тим самим усунувши реальні або потенційні лазівки для безкарності", - сказано в доповіді.

У доповіді наголошують, що підкомітет рекомендує, щоб за такий злочин, як тортури, відкривалися кримінальні провадження у статті, яка стосується тортур, а не статті про зловживання владою чи перевищення влади. Крім того, в рекомендаціях підкомітету значиться, що Україні слід вжити "термінових заходів щодо запобігання покарань усіх дій, пов'язаних із тортурами і жорстоким поводженням, які були здійснені державними посадовими особами, або ж за їхньої мовчазної згоди".

Також підкомітет рекомендує розслідувати всі заяви про застосування тортур та жорстокого поводження.

Серед рекомендацій підкомітету значиться необхідність обов'язкового доступу кожній людині, що позбавлена ​​свободи, до адвоката з моменту позбавлення волі та гарантій, що цей доступ буде в неї протягом усього періоду тримання під вартою.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": МОЗ розробляє стандарти для документування катування

Крім цього, підкомітет рекомендує відповідним українським органам гарантувати затриманим особам отримання медичної допомоги відразу після звернення і дозволяти членам сімей затриманих осіб спілкуватися не лише за законом, а й на практиці. Підкомітет рекомендує створити умови для того, що б затримані мали можливість подавати скарги безпосередньо до керівництва місця утримання під вартою або інші інстанції, а також в органи, які мають повноваження виправлення ситуації.

У своїй доповіді підкомітет висловив стурбованість матеріальними умовами утримання довічно ув'язнених і рекомендував поліпшити умови їх утримання.

Після оприлюднення доповіді підкомітету перший заступник міністра юстиції України Наталія Севостьянова підкреслила: "У плані законодавчої роботи імплементації рекомендацій комітету ми в першу чергу вже подали зміни до кримінального кодексу, які стосуються уточнення терміну "катування"... Щоб привести його у відповідність з Конвенцією ООН проти катувань".

За її словами, також внесено низку законодавчих змін, які дозволяють використовувати Інтернет у місцях позбавлення волі.

"Зараз пілотуються проекти щодо Інтернет-побачень, по відеозв'язку можна провести зустріч, а також щодо Інтернет-скарг, які дозволяють ув'язненим подавати в держоргани своє звернення", - додала Севастьянова.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n446017
VEhrdlVXOWtRekV3VEV4UmRuUkhRakJaVEZKcVRrZFFNRXd6VVhaMFEza3dURUYyVERsRE5qQk1SRkpuZEVkRU1FeE1VWE5PUXprd1RETlNhak42VVhWMFIwRXdUR3BSZGs1SFZ6Qk1NMUZ6VGtNM01GbDZVWFprUXpRd1RHeG1NRXh5VVhaMFF6QXdURmhSZFhSSFFtWk9RMlV3U2pkUmJsRTlQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору