EN|RU|UK
 Політика України
  14633  136
Матеріали за темою:

 Для такої потужної кібератаки в Україні потрібні були величезні інвестиції: вона може мати більш серйозні цілі, - директор з питань технологічної політики Microsoft

хакер

Для здійснення найбільшої в історії України кібератаки, що сталася 27 червня, знадобилися значні інвестиції, при цьому, незважаючи на "простоту" вірусу, вона може мати більш серйозні цілі.

Таку думку висловив директор з питань технологічної політики Центрально-Європейської групи країн Microsoft Михайло Шмельов у ході "круглого столу" на тему "Як побудувати кіберщит для України" в Києві в п'ятницю, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Вимагати $ 300 в біткоїнах - це дурниця, не той прояв, не заради цього вимагання здійснювали атаку. Просто вбивати дані - теж смішно. Необхідно приблизно розуміти, які повинні були бути інвестиції в таке проникнення. Це не можна зробити за п'ять копійок, і за $ 100 тис., і за $ 500 тис. також. Це - величезні інвестиції", - сказав він.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": В Україні за допомогою НАТО створюють кібервійська, - Полторак

За словами М. Шмельова, метою здійснення таких інвестицій може бути ефект, який потім позначиться більш потужно.

У свою чергу голова комітету Верховної Ради з питань інформатизації та зв'язку Олександр Данченко наголосив на необхідності серйозного розбору ситуації і подальших інвестиціях у захист інфраструктури України.

"Місяць тому, коли я зустрічався з американськими сенаторами, вони визнали: Україна - перша країна, яка перебуває в стані кібервійни з РФ. Тому вважаю, що атака була розвідкою боєм. Зараз, на жаль, швидше за все, всі побіжать латати дірки, не займаючись системно, і удар може бути завданий десь в іншій сфері", - сказав він.

Також читайте: Зараження вірусом Petya зафіксовано в 64 країнах, в Україні інфіковано 12,5 тис. комп'ютерів. Поширення відбувається через софт M.E.Doc, - Microsoft

За словами О. Данченка, важливо з'ясувати, що це було. Водночас без системності, інвестицій в інфраструктуру ці перші кроки щодо захисту нереальні, "і страшно уявити, що буде, якщо ситуація повториться з більш серйозним вірусом".
  Коментувати
  Сортувати:
  у вигляді дерева
  за датою
  за ім’ям користувача
  за рейтингом
  Сторінка 2 з 2
  <<<1 2
  Сторінка 2 з 2
  <<<1 2
   
   
   
   
   
   вгору