EN|RU|UK
 Суспільство
  16778  35

 Опубліковано новий рейтинг вишів, які готують IT-фахівців: лідирують Могилянка та ДонНУ

ит

Опубліковано новий рейтинг вишів, які готують фахівців IT-галузі.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це свідчить опитування видання DOU, що спеціалізується на ринку IT.

Опитування було проведено у вишах, в яких навчаються або навчалися IТ-фахівці. Основна мета - створити рейтинг вишів для здобуття вищої освіти і роботи в ІТ в Україні.

В опитуванні взяли участь понад дві тисячі осіб. У підсумковий рейтинг були включені факультети і виші, за якими було зібрано 40 і більше анкет. Враховувалися тільки відповіді респондентів із досвідом роботи в ІТ, які навчалися в українських (не зарубіжних) вишах, незалежно від наявності диплома.

Читайте також: Потрібно перестати копіювати неоднозначний досвід інших країн, - заслужений учитель України Ліфиць про реформу освіти

Зазначається, що результати опитування мало відрізняються від минулорічних.

Національний університет "Києво-Могилянська Академія", практично повністю представлена факультетом інформатики, посіла перше місце з оцінкою 9,0 з 10.

На другому місці з оцінкою 8,1 - Донецький національний університет (зараз працює у Вінниці). Минулого року цей виш не був представлений у рейтингу через недостатню кількість анкет.

На третьому місці з оцінками 7,1-7,3 розмістилися кілька вишів: ХНУРЕ і КНУ імені Траса Шевченка (були високо оцінені і в минулому році), а також ХНЕУ ім. С. Кузнеця, представлений факультетом економічної інформатики (в минулому році не був представлений у рейтингу через недостатню кількість анкет).

Минулого року в список лідерів також потрапив ЧДУ ім. Петра Могили, але цього року не набралося достатньо анкет для оцінки цього вишу.

Читайте також: 9% абітурієнтів не склали зовнішнє тестування на мінімальний бал із географії, 19% - з хімії і 23% - з фізики, - Центр оцінювання якості освіти

Найнижчі оцінки, як і минулого року, отримали НАУ (4,6) і ВНТУ (4,7). Цього року до них також приєдналися ОНПУ (4,9) і ХПІ (5,2).

Решта вишів отримали середні оцінки - не вище і не нижче, ніж у інших.

Хоча деякі виші оцінені високо, загальні оцінки за всіма вишами середні. Так, середня оцінка готовності рекомендувати свій факультет / кафедру становить 6,2 з 10.

Окремі параметри навчання також оцінені невисоко і в основному коливаються в інтервалі 5-6 балів. Найвище оцінена престижність факультету / кафедри - 6,4 з 10. При цьому престижність сильно корелює з готовністю рекомендувати виш.

Крім престижності, готовність рекомендувати виш пов'язана з оцінками корисності отриманих знань для роботи в ІТ і цікавого навчання. Але ці пункти оцінені нижче за престижність - на 5,3 і 5,6 відповідно.

Досвід викладачів у частині практичного застосування своїх дисциплін та вміння пояснити це практичне застосування також оцінений середньо (5,3 з 10). Тобто користь відомрсті для роботи в ІТ і практичний досвід викладачів оцінені на одному рівні - що виглядає логічним, бо навряд чи люди без досвіду в галузі можуть давати ті знання, які галузі потрібні.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n446049
VEhrNGRrdzVReXN3V1VoUmMzUkhWekJaVEZGelNIcFJkblJETHpCTWFsSm5kRWRFTUV4TVVYTk9Remt3VEROU2FqTjZVV2gwUTJsTVpFZFhNRXd6VVhST1IwUXdXVWhTWjNSSFFUQmFZbEpxZHowOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору