EN|RU|UK
 Політика України
  48100  245

 Україна вимагатиме компенсацію збитків від будівництва Керченського мосту, - МЗС

мост

Україна збирає докази порушень Росією конвенції ООН з морського права, в тому числі через будівництво Керченського моста.

Про це пише Deutsche Welle, повідомляє Цензор.НЕТ.

Українська сторона вважає односторонні дії РФ щодо обмеження судноплавства у Керченській протоці міжнародно-протиправним діянням, яке порушує суверенітет, суверенні права та юрисдикцію України над її внутрішніми водами, територіальним морем, виключною економічною зоною та континентальним шельфом у Чорному та Азовському морях. Так міністерство закордонних справ прокоментувало DW анонсовані Росією обмеження судноплавства через Керченську протоку у серпні та вересні 2017 року.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Прокуратура Криму залучить фахівців NASA до розслідування незаконного будівництва Росією Керченського моста

Міністерство транспорту Росії сумарно на 23 доби хоче заборонити судноплавство через протоку для встановлення на опори прольотних арок Керченського мосту.

Як повідомив заступник міністра інфраструктури України Юрій Лавренюк, параметри осадки суден, які самостійно встановлює Росія, можуть обмежити роботу Бердянського та Маріупольського торговельних портів, що працюють на Азовському морі. Адже після побудови мосту частина суден не зможе проходити Керченську протоку через надто велику осадку. Крім того, Лавренюк повідомив, що збитки українських державних портів за 23 доби перекриття судноплавства восени становитимуть півмільярда гривень.

"У цьому зв'язку Україна має право вимагати від РФ відшкодування завданої такими діями російської сторони шкоди, - резюмували в МЗС. - Односторонні дії російської сторони викликають і фізичні зміни морського середовища, яка входить в морську зону України".

Читайте також: Прокуратура АРК порушила кримінальну справу за фактом порушення екологічної безпеки під час будівництва Керченського мосту

Україна ще у 2016 році ініціювала провадження проти Російської Федерації відповідно до Конвенції ООН з морського права. Україна просить арбітражний трибунал підтвердити її права як прибережної держави та зобов'язати РФ припинити міжнародно-протиправні діяння у відповідних морських акваторіях, надати відповідні запевнення і гарантії їх неповторення та відшкодувати Україні всі завдані Росією збитки.

Про необхідність побудувати перехід через Керченську протоку президент Росії Володимир Путін заявив відразу ж після анексії Криму - в березні 2014 року. Побудувати міст обіцяли до 2018 року, здати в експлуатацію - влітку 2019 р.

Міст через Керченську протоку почали будувати в квітні 2015 року. Він з'єднає Крим з материковою частиною Росії автомобільною дорогою і залізницею. За попередніми оцінками, загальна вартість проекту становитиме близько 228 мільярдів рублів.

До цього повідомлялося, що уряд Росії відклав початок тимчасової експлуатації залізничної частини моста через Керченську протоку на рік - з грудня 2018 на грудень 2019 року. Українська сторона вийшла з договору з Росією про будівництво моста в 2014 році - після анексії Криму Росією.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n446077
VEhrdlVXMTBRekV3V1VSU2FEbERNVEJNTTFKblpFZE5NRXh5VVhWT1F6VkpUa000TUZwaVVtZGtSME5NZVM5UmRrNUhWekJaU0ZKbmJucFJiWFJIUVRCTWFsRjJRVDA5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору