EN|RU|UK
 Політика України
  125390  238
Матеріали за темою:

 СБУ встановила причетність спецслужб РФ до атаки вірусу Petya.A

кабмин хакеры вирус

Кібератака на державні установи, об'єкти фінансового, енергетичного, транспортного секторів, а також приватні підприємства за допомогою шкідливого програмного продукту Petya.A мала на меті цілеспрямовану дестабілізацію суспільно-політичної ситуації в Україні.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-центру СБ України.

"За оцінкою Служби безпеки України, зараження було сплановане та здійснене заздалегідь. Воно відбувалось у декілька етапів та почалося напередодні національного державного свята. Попри те, що кібеатака справляє враження звичайного вірусу типу ransomeware (програмне забезпечення для вимагання грошей), створеного для збагачення зловмисників, насправді ж є прикриттям масштабної атаки, спрямованої на Україну", - зазначає відомство.

Про це свідчить відсутність реального механізму заволодіння коштами, примітивність якого лише підтверджує думку про те, що збагачення не було ціллю атаки.


"Варто зазначити оригінальність і специфічність масштабного вектора зараження, пов'язаного з використанням прикладного бухгалтерського програмного забезпечення. За даними джерел СБУ, останніми роками він зустрічався лише раз під час кібератаки з боку Північної Кореї", - йдеться в повідомленні.

Таким чином, як зазначає СБУ, основним призначенням вірусу було знищення важливих даних і порушення роботи державних і приватних установ України для поширення панічних настроїв серед населення.


"Наявні дані, зокрема отримані в рамках взаємодії з міжнародними антивірусними компаніями, дають підстави вважати, що до атак причетні ті ж хакерські угрупування, які в грудні 2016 року атакували фінансову систему, об'єкти транспорту й енергетики України з використанням "TeleBots" і "Blackenergy". Це свідчить про причетність до цієї атаки спецслужб РФ", - сказано в повідомленні.

У відомстві зазначили, що Служба безпеки України у взаємодії з Національною поліцією, Держспецзв'язку, партнерськими правоохоронними органами, міжнародними антивірусними компаніями та провідними виробниками телекомунікаційного програмного забезпечення продовжує здійснювати заходи, спрямовані на локалізацію наслідків кібератаки.


Нагадаємо, 27-29 червня сервери багатьох державних установ і комерційних структур в Україні зазнали масштабної кібератаки. Вірус Petya зашифровує всі файли на комп'ютері та вимагає викуп за їхню розшифровку.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n446111
TUV4eVVteDBRM2d3VEZoU1owNURkekJaVEZGelRrTTJNRXhCWnpCTVNXY3dXVkJSZFhSSFFUQk1SRkpzT1VNNU1GcFpka3g1T0hZd1RISlNiSFJEZURCTVdGSm5Ua016TUV4MlVYWjBSMGd3VEdwUmRsaDZVWFYwUjFjd1RFaFJkR1JIUVRCTVNGRjBaRU16TUV3dlVYUmtRell3VEVJNE1FdElVV3RrUTJvPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору