EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  61500  99

 Панічні прогнози щодо врожаю зернових є недоцільними, - заступник міністра Мартинюк

урожай

Після збирання 15-20 відсотків зернових, яке завершиться через кілька тижнів, можна буде робити релевантні прогнози врожаю в Україні.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це на сторінці у Facebook повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк.

За його словами, до цього моменту робити будь-які прогнози не має сенсу. Також Мартинюк додав: "Погодні умови справді останніми тижнями є несприятливими, що призведе до деякого зниження врожаю зернових колосових культур проти рекордного врожаю минулого року. Однак це зниження не є критичним та не матиме впливу на продовольчу безпеку країни. При цьому ми очікуємо на високу якість пшениці нового врожаю, що сприятиме нарощуванню експорту борошна".


Крім того, у своєму пості він зазначив, що Україна належить до числа тих країн світу, які експортують близько половини вирощеного зерна на зовнішні ринки: "Якщо бути точнішим, то, за даними FAO, ми 8-мі у світі за показником співвідношення чистого експорту до зібраного врожаю. Це означає, що внутрішні споживачі повністю убезпечені, оскільки у них є подушка безпеки у вигляді понад тридцяти мільйонів тонн експортного потенціалу, який може коригуватись залежно від пропозиції зерна".

Згідно співвідношення чистого експорту зернових до зібраного врожаю Україну випереджають:

- Австралія (69%);

- Болгарія (68%);

- Парагвай (58%);

- Аргентина (57%);

- Латвія (50%);

- Литва (49%);

- Франція (47%).

Панічні прогнози щодо врожаю зернових є недоцільними, - заступник міністра Мартинюк 01

Так само цей показник для України складає 48 відсотків. За нею йдуть Казахстан і Уругвай (по 43%), Румунія і Угорщина (по 37%), Естонія і Канада (по 35%), Чехія (25%), Словаччина (24%), Сербія (23%), Гаяна (22 %), Росія і Молдова (по 19%).

Читайте також: Розраховуємо, що ринок землі буде відкритий з 1 січня 2018 року, - заступник міністра аграрної політики Мартинюк

З цієї причини Мартинюк резюмує, що прогнози різного ступеня "панічності" і "експертність" щодо врожаю зернових є недоцільними.Источник: https://ua.censor.net.ua/n446203
VEhrdlVXNU9RM2N3V1VSU1ozUkROREJNTTFKcWRFTTJTVTVEWXpCTVJGRjFkRWRDTUV4cVVYWkRPSFl3V1ZCU1owNURLekJNWWxGelRrTTFaazVETXpCTVdGSm5Ua001TUV3M1VYTjBSMWRtVGtOak1GcGlVWFprUTNjd1RGQlNaMDVES3pCTUwxRjJkRU0zTUZwaVVtZDBRelF3VEhKUmRVRTlQUT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору