EN|RU|UK
 Суспільство
  2488  8

 "Помиляється той, хто каже, що Україна ігнорує вирішення екологічних питань на Сході", - Семерак

семерак

Реінтеграція територій Донбасу, які постраждали внаслідок військових дій, має здійснюватися з обов'язковим урахуванням екологічної складової.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак у Фейсбуці.

"Сьогодні мав можливість поговорити на цю тему з Павлом Жебрівським. Донеччина визначила для себе 4 ключових природоохоронних пріоритети. Вони повністю перекликаються з нашими", - пише він.

"По-перше, це створення та запуск екологічної системи моніторингу. Зокрема, у м. Краматорську сьогодні ознайомився з роботою посту автоматизованої системи моніторингу стану атмосферного повітря. Цей пілотний проект зараз працює у 5 містах на Донеччині. Серед них і місто Маріуполь, де зосереджено чимало відомих підприємств-забруднювачів", - інформує чиновник. За його словами, проект ще недосконалий і потребує доопрацювань, але це хороша база для створення загальнонаціональної системи моніторингу.

"До кінця літа мають бути також запущені пости моніторингу рівня забруднення водних об'єктів, а згодом стану лісів та грунтів (зокрема, і щодо його забруднення у результаті бойових дій). Насправді це новаторський і досить необхідний для України механізм оцінки стану довкілля. Я вкотре запевняю, що Донеччина як і Луганщина можуть повністю розраховувати на підтримку Мінприроди у реалізації цього проекту", - розповіла міністр.

Читайте також: Мінекології проведе інвентаризацію об'єктів, які несуть екологічну загрозу на Донбасі, - Семерак

"Крім того, є можливість провести інвентаризацію у цих регіонах інфраструктурних об'єктів, які несуть потенційну загрозу для довкілля. Над цим питанням також зараз активно працює наша робоча група спільно з цивільно-військовими адміністраціями", - заявив Семерак.

Також на порядку денному реконструкція кількох важливих для регіону очисних споруд, збудованих здебільшого у 60-х роках минулого століття. "Окреме фінансування цього року передбачено на очищення р.Сіверський Донець, де, зокрема, будуть встановлені також пункти моніторингу рівня забруднення басейну річки", - наголосив він.

"Для нас також важливо підрахувати збитки, завдані об'єктам ПЗФ на території ведення бойових дій. Ми не приховуємо, що зараз це зробити досить складно, але ми не знімаємо цього питання з порядку денного", - пише голова Мінприроди.

За його інформацією, зараз у Донецькій області тривають роботи з реконструкції та відновлення 9 парків.

"Помиляється той, хто каже, що Україна ігнорує вирішення екологічних питань на Сході. Ця проблематика на контролі і в Уряду, і в Адміністрації Президента. Бо повернення до нормального життя означає крім відновлених домівок, у першу чергу придатне для життя довкілля. По-іншому ніяк!", - наголосив міністр.

Також читайте: Жебрівський - Туці з приводу екологічної катастрофи на Донбасі: "Іноді краще мовчати, ніж говорити"

Нагадаємо, раніше Георгій Тука заявив, що на Донбасі зростає рівень радіації в природних водах через затоплення шахт і підняття зараженої води.Источник: https://ua.censor.net.ua/n446243
VEhrdlVXOWtRekV3VEhwUmRHUkhRVEJNUkZGMWFUaDJNRXhZVVhWMFF5c3dUSFpSZG5SRGVqQmFZbEpxTTNwUmJFNURLekJNTTFGelpFTjNNRmxGUFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору