EN|RU|UK
 Політика України, Технології
  5205  4

 Майор Гончар про сучасну систему моніторингу в зоні АТО: Ми впроваджуємо свого роду "мову" НАТО

гончар

Майор Ярослав Гончар, який очолює В/Ч 2724, і його підлеглі створили сучасну систему моніторингу лінії зіткнення в зоні АТО, а також освоїли нові стандарти комунікації, які наближають ЗСУ до армій країн НАТО.

Як передає Цензор.НЕТ, про це інформагентству "Оборонно-промисловий кур'єр" розповів майор Ярослав Гончар, який очолює В/Ч 2724.

"У січні 2015 року, ми в зоні АТО зіткнулися з ситуацією, коли росіяни почали застосовувати засоби радіоелектронної боротьби (РЕБ). Вони стали перешкоджати нашим польотам. Тоді ми запустили проект, пов'язаний з відеоспостереженням, оскільки потреба в інформації збереглася, але засоби РЕБ супротивника не дозволяли отримувати її колишнім шляхом - принаймні, в тій конфігурації безпілотників, яка була у нас на початку 2015 року. Ми почали розміщувати уздовж лінії зіткнення відеокамери, які транслювали контент на зацікавлені підрозділи. Так з'явилася наша система відеоспостереження, яка виконує кілька функцій. Перша - власне, спостереження, збір доказів порушень Мінських угод. Інша функція - коригування роботи "союзників" - тих структур, які користуються системою. Як тільки ми створили цей сервіс, у споживачів - штабів батальйонів, бригад, оперативних командувань, і інших органів управління з'явився запит на отримання інформації в режимі онлайн. Щоб реалізувати цей запит, довелося будувати мережу передачі даних під великі обсяги", - розповідає майор.

Гончар розповів, що в середини 2015 року керівництво Збройних Сил зробило їм пропозицію - влитися в ЗСУ, і сформувати власний підрозділ. Цей процес інтеграції сьогодні ще триває.

"Оскільки нашою мережею користуються всі органи управління військами, закономірним чином з'явилася ідея використовувати її для комунікації. (...) І зараз розвивається проект з надання користувачам так званої ситуаційної обізнаності. Користувачі можуть вносити інформацію, реєструвати її, є карта - та, яка лежить у кожному штабі, і якою користуються всі військові - і яку ми взяли за основу. Це дозволяє забезпечувати точність визначення координат, недоступну користувачам відкритих інтернет-ресурсів на кшталт "Google Maps", "Яндекс. Карти "і так далі. Система володіє зачатками аналітики, може демонструвати динаміку ситуації з окремими видами озброєнь, їх появою і переміщенням в зоні АТО. У роботі бере участь Топографічне управління Генерального штабу ЗС, Головне управління розвідки, Національне космічне агентство, які консолідують інформацію з супутника , і "зшивають" її", - розповів Гончар

За його словами, система доступна всім силовим та іншим державним структурам: користувачами є Адміністрація Президента, РНБО, НГУ, СБУ, штаб АТО, штаби секторів, бригад, батальйонів.

"Потенційним користувачем системи є будь-який військовослужбовець, але на ділі потрібно пройти певний процес верифікації, ідентифікації - логін/пароль, у перспективі буде цифровий підпис. Все це не просто наш винахід - фактично ми реалізуємо стандарти НАТО, які нам передає офіс NCIA (NATO Communications and Information Agency). Це свого роду "мова" НАТО. Якщо коли-небудь якомусь українському підрозділу необхідно буде проводити спільну операцію з військами країн НАТО, то для взаємодії, повідомлення та отримання інформації вони будуть користуватися подібною системою. Це і є процес інтеграції України до Північноатлантичного Альянсу", - зазначив майор.

Повний текст інтерв'ю з майором Гончаром читайте ТУТ.


Источник: https://ua.censor.net.ua/n446302
VEhrdlVYTmtRekV3VEdaUmRqbEhWekJNZGxGMmRFZERNRXd6VVhWT1F6Wk1lUzlSZERsRGVVbzVSMUF3VEdaUmRuUkRObVpPUjBNd1RGaFNhR1JET1RCTU4xRjFPVU1yTUV4UVVteDBSMWhtVGtOM01GbEVVWFpPUjFjd1dUZzk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору