EN|RU|UK
 Політика України
  13885  226

 Павло Пинзеник про скасування депутатської недоторканності: "У них є бажання нагнути Верховну Раду". ВІДЕО

Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України Павло Пинзеник (НФ) вважає, що обмежувати депутатську недоторканність поки рано через низьку правову культуру правоохоронних органів.

Про це він заявив після засідання регламентного комітету, на якому розглядали подання ГПУ про притягнення до кримінальної відповідальності нардепа (НФ) Дейдея, передає парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

...

"Ми (народні депутати. - ред.) захищені від кримінального переслідування з будь-якого приводу, а не лише в зв'язку з нашими діями в рамках Верховної Ради. Очевидно, що це неправильно. Але якщо так довго ситуація зберігається, так довго не проголосували - це з чимось пов'язано. Навіть сьогоднішня ситуація дає нам чітко зрозуміти, що це пов'язано з рівнем правосвідомості, рівнем правової культури наших правоохоронних органів. Я думаю, якби це був двосторонній процес, якби рівень правової культури зростав, то ніякої б проблеми з обмеженням депутатської недоторканності не було. Поки що це чисто політичний процес. Одні кажуть, що вони нібито готові скасувати депутатську недоторканність, а другі кажуть нібито про відсутність політичної мотивації в переслідуваннях народних депутатів. Не вірю ні першим, ні другим. Я особисто категорично не готовий сьогодні проголосувати за (обмеження депутатської недоторканності). Сьогоднішнє засідання комітету (з питань регламенту, на якому розглядали подання ГПУ про притягнення до кримінальної відповідальності нардепа (НФ) Дейдея. - ред.), а саме дискусія з Генпрокурором. Я нагадаю, що це вища посадова особа в системі правоохоронних органів, підштовхує мене до думки, що якщо ми за це (обмеження депутатської недоторканності) проголосуємо, ми можемо забути про Верховну Раду і закрити її на замок. У нас у Верховній Раді утворюються кілька фракцій, тільки вони будуть називатися не так як зараз. Це буде фракція Генпрокуратури, фракція НАБУ, фракція САП. Я, напевно, приєднаюся до фракції дільничних міліціонерів, тому що там найкрутіші хлопці. Рівень правосвідомості цих людей просто призведе до того, що вищого законодавчого органу в державі не буде. Генеральний прокурор чітко і не двозначно сказав, що йому прикро, що він не може садити нардепів так, як він учора садив на дачі квіти. У нормальній політичній системі це ставить хрест на будь-яких відносинах між вищим законодавчим органом і Генпрокуратурою. У них немає ніякого інтересу в будь-яких розслідуваннях. У них є бажання нагнути Верховну Раду", - заявив Пинзеник.

Також дивіться: Регламентний комітет не рекомендував Раді знімати з Дейдея недоторканність: "Подання ГПУ є недостатньо обґрунтованим". ВIДЕО

Раніше Генпрокурор Луценко, коментуючи питання депутатської недоторканності, заявив: "Я вчора цілий день садив квіти. Ніяких дозволів не треба. Просто робиш красиву клумбу".

Нагадаємо, сьогодні регламентний комітет Ради розглядає подання Генпрокурора Юрія Луценкапро надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата України (НФ) Євгенія Дейдея. За словами Генпрокурора: "Доходи Дейдея і його дружини становлять 1,44 млн грн, а майна придбано на 6,39 млн грн. Цей факт підпадає під ознаки незаконного збагачення". Дейдей у свою чергу заявив: "Доказова база зовсім не аргументована. Це фейк". У підсумку регламентний комітет не рекомендував Раді знімати з Дейдея недоторканність: "Подання ГПУ є недостатньо обґрунтованим".


Источник: https://ua.censor.net.ua/v446321
VEhrdlVXMDVSMFF3V1dKUmRHUkRPVEJNY2xGMmJucFJiamxETkRCTU0xRjBPVU14TUV3elVYVk9RelpKVGtObU1FeEVVWE4wUXpjd1REUjJURGxET1RCTVdGRjBUa01yTUZsTVVYWjBSMEV3VEhKUmMwNURPVEJNTTFKc2RFZENNRmxNVW1wSWVsRnJkRU5u
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору