EN|RU|UK
 Економіка
  8425  13

 "Режим надзвичайної ситуації в енергетиці дозволяє генеруючим компаніям мати надзвичайні прибутки на простоюванні", - Борислав Береза

Запроваджена урядом надзвичайна ситуація в енергетиці перетворилася на ширму для заробляння мільярдів на простоюванні антрацитових блоків.

Вигоду з такої схеми мають Олександр Янукович та інші власники антрацитових ТЕС. Таку думку висловив заступник голови парламентського комітету з питань боротьби з корупцією Борислав Береза у своїй статті на "Обозревателе".

"Режим НС (надзвичайної ситуації) в енергетиці дозволяє генеруючим компаніям, що мають антрацитові ТЕС, заробляти шалені прибутки на простоюванні", - пише депутат.

Як приклад він наводить генеруючу компанію "Донбасенерго": "Поточний тариф "Донбасенерго" - 32 грн / кВт-год, а в квітні був взагалі 96 грн / кВт-год. Це в десятки разів вище ніж стимулюючий "зелений тариф" для альтернативної енергетики! Схема така: 1. "Донбасенерго" за паперами показує мінімальні запаси антрациту на Слов'янській ТЕС. 2. Слов'янську ТЕС переводять у резерв, встановлюють космічний тариф і підключають час від часу невеликими обсягами. 3. За ці мінімальні "ексклюзивні" обсяги вироблення платять захмарні суми", - стверджує Борислав Береза.

При цьому, надвисокі тарифи стимулюють генеруючі компанії і надалі не здійснювати легальні поставки дорогого імпортного антрациту з ПАР, а використовувати невеликі партії російського вугілля і контрабандний антрацит з ОРДЛО.

На думку парламентарія, керівництво галузі має терміново скасувати режим надзвичайної ситуації в енергетиці і створити економічні стимули для переведення блоків з марки А на Г і Д, які на відміну від антрациту видобуваються в Дніпропетровській, Львівській та Волинській областях.

"У чинних правилах ОРЕ (Оптового ринку електроенергії) повинен бути прописаний чіткий пріоритет увімкнення блоків, що працюють на газовому вугіллі. Це краще за будь-які заборони простимулює власників ТЕС перебудовуватися на вугілля марок Г і Д", - пропонує Борислав Береза.

Крім того, народний депутат закликав Міністерство інфраструктури терміново зайнятися прокладкою залізничної гілки на Луганську ТЕС (розташована в м.Щастя, Луганська обл.) з території України.

"Поки існує описана вище логістична проблема (відсутність залізничного сполучення з контрольованою територією - ред.), її навіть на марку Г переводити безглуздо - на якому б вугіллі ЛуТЕС не працювала, його поставки будуть здійснюватися з боку агресора. Від цієї станції залежить енергопостачання української півночі Луганської області та безтурботно залишатися заручниками монопольних поставок із РФ у ситуації активних бойових дій просто не можна", - підкреслив Борислав Береза.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n446448
VEhrdlVXdGtRekV3V1VSUmRHUkRNekJNUVdjd1NraFJkblJIUVRCTWFsSm5aRU0zTUV4RVVYTnBPSFl3VEV4U1p6bERlakJhWWxGMU9VTTNNRms0UFE9PQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору