EN|RU|UK
 Технології
  60915  122
Матеріали за темою:

 ДФС відключила програму податкової звітності M.E.Doc, - кіберполіція

вирус m.e.doc

Державна фіскальна служба (ДФС) зараз відмовилася від використання найпопулярнішої на ринку програми податкової звітності "M.E.Doc" у зв'язку із звинуваченнями департаменту кіберполіції Національної поліції України на адресу її розробника про використання цієї програми в масштабній кібератаці.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"ДФС вже відключила мідок", - повідомили в кіберполіції.

У ДФС повідомили, що зможуть прокоментувати ситуацію дещо пізніше.

У свою чергу розробник ПЗ "M.E.Doc", з 27 червня категорично заперечував використання програми в кібератаці, 5 липня визнав "безпрецедентний факт злому", в результаті якого в продукт був внесений шкідливий програмний код у пакет оновлення.

Розробник створив оновлення, яке "гарантовано виключає загрози для користувачів", проте в ході обшуку поліцією з участю СБУ 4 липня сервери компанії були тимчасово вилучені для аналізу проникнення.

"Таким чином, поки ми позбавлені можливості випустити оновлення з підвищеним ступенем безпеки", - констатує розробник, пропонуючи департаменту кіберполіції під його чітким контролем і з застосуванням додаткових методів захисту якомога швидше випустити оновлення.

Раніше ДФС в умовах ризиків використання ПЗ "M.E.Doc" пропонувала платникам податків користуватися послугами "Електронного кабінету платників" для здачі звітності. У той же час у коментарях на сторінці ДФС у мережі Facebook до повідомлення про штатну роботу "Електронного кабінету платників", кілька платників податків стверджували, що цей сервіс працює зі збоями, а також критикували його за малу пристосованість для потреб середнього та великого бізнесу.

Згідно з даними ДФС, через "Електронний кабінет платника" платники податків мають можливість створити і відправити податкову звітність, запити на отримання інформації, заяви для реєстрації платником окремих податків, зареєструвати податкові накладні / розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та єдиному реєстрі акцизних накладних, скористатися сервісами систем електронного адміністрування ПДВ та реалізації пального.

Для вирішення проблеми штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних у зв'язку з кібератакою 27 червня, Кабмін за пропозицією Мінфіну і ДФС 4 липня схвалив законопроект про продовження термінів подачі таких накладних на 15 днів.

Згідно з даними в держреєстрі, основним власником створеного в 2001 році ТОВ "Інтелект-Сервіс" (Київ) виступає Сергій Линник, а міноритаріями - Юнна Тисячна і Михайло Марченко. Виторг компанії в 2015 році становив 5,76 млн грн, чистий збиток - 1,26 млн грн.

Згідно з інформацією на сайті розробника, коли сайт ще працював, створення "M.E.Doc" датовано 2010 роком, а ліцензійними суб'єктами є зареєстровані в 2009 році ТОВ "Український спеціальний оператор" і в 2013 році ТОВ "IT Експерт".

Відповідно до цього в держреєстрі, кінцевими бенефіціарними власниками "IT Експерт" виступають кияни Святослав Крижевич і Неоніла Линник, а "Український спеціальний оператор" - кіпріот Андреас Франгос через кіпрську компанію "Дорефіна Лтд."

Виторг ТОВ "Український спеціальний оператор" в 2015 році становив 19,89 млн грн, чистий прибуток - 1,09 млн грн, ТОВ "IT Експерт", відповідно, - 42,96 млн грн і 0,08 млн грн. Дані за 2016 рік поки відсутні.

Нагадаємо, 27-29 червня сервери багатьох державних установ і комерційних структур в Україні зазнали масштабної кібератаки. Вірус Petya.А зашифровує всі файли на комп'ютері і вимагає викуп за їх розшифрування.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n446600
TUV4eVVteDBRM2d3VEZoU1owNURkekJaVEZGelRrTTJNRXhCWnpCTVNXY3dXVkJSZFhSSFFUQk1SRkpzT1VNNU1GcFpka3g1T0hZd1RISlNiSFJEZURCTVdGSm5Ua016TUV4MlVYWjBSMGd3VEdwUmRsaDZVWFk1UjBFd1REZFJjemxIUVRCTVJGRjJUa001TUV4Vlp6Qk1abEZ6VGtONE1FeFlVWFE1UXk4d1RGaFNhRGxETVRCTU0xRjJaRWRRWms1RFZUQkxWRkZ2V0hwUmRYUkhWekJNU0ZGMFpFZEJNRXd2VVhaMFF6Y3dXbUpTYUhSSFZ6QlpPRDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору