EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  9203  108

 Фінляндія запустить в Україні чотирирічний проект, спрямований на реформу середньої освіти

Фінляндія допоможе Україні реформувати середню освіту.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Міносвіти.

Заплановано, що фінський проект, спрямований на реформу середньої освіти в Україні, триватиме 4 роки та буде спрямовано на найскладніші аспекти реформи - розвиток навичок і компетенцій учителів, промоцію освіти, покращення освітнього середовища.

Адміністрування проекту, який зараз на стадії розвитку, здійснюватиметься через Міністерство зовнішньої торгівлі і розвитку Фінляндії.

Фінляндія запустить в Україні чотирирічний проект, спрямований на реформу середньої освіти 01

"Фінляндія щиро хоче допомогти подолати освітню прірву між Україною та рештою прогресивного світу. Адже ви маєте дійсно потужний потенціал та людський капітал для цього. Був час, коли Фінляндія знаходилася у схожій ситуації, і ми дійсно розуміємо важливість освіти для розвитку держави загалом", - наголосив міністр зовнішньої торгівлі і розвитку Фінляндії Кай Мюкканен.

Також дивіться: Порошенко підписав закон про розвиток інклюзивної освіти в Україні. ВIДЕО

Як зазначила Гриневич, проект після схвалення повинен стартувати у 2018 році для перших класів. У 2017-2018 році пілотні версії проекту запустять у 100 українських школах.

"Вкрай важливо, щоб початкова фаза проекту була проведена ефективно - саме в перші 6 місяців налаштовуватиметься система управління, що в подальшому вплине на реалізацію проекту загалом. Ми вдячні, що підготовка проекту, а саме ідентифікаційна місія, почалася в такі стислі терміни, але водночас у дуже якісному виконанні. Нам важливо отримати таку системну підтримку реформи. Проект після його схвалення має початися вже у 2018-му, оскільки імплементація нового змісту освіти і навчальних планів на основі компетентнісного підходу стартує вже у 2018-19 роках із першого класу. У 2017-2018 стандарт пілотуватимуть 100 шкіл", - пояснила міністр освіти й науки України.

На зустрічі також обговорили розвиток професійної освіти, ухвалення нового Закону "Про освіту" й останні події на Донбасі. Лілія Гриневич відзначила, що близько 200 тис. українських дітей сьогодні проживають у межах 15-кілометрової доступності до лінії зіткнення з обох боків. Ці діти потребують постійної психологічної підтримки - її надають держава і волонтерські організації, але цього недостатньо.

Нагадуємо, що Міністр освіти і науки Україні перебуває з робочим візитом у Фінляндії, де тривають останні переговори щодо проекту допомоги фінів у реформуванні середньої освіти в Україні.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n446713
VEhrdlVXczVSMEV3VEdwUmRtUkRNVEJNVEZGMVRrZElUSGt2VVhaMFIwSXdURXhTYkhSSFF6Qk1Ramd3V1VSUmRHUkhSVEJNTjFKblRrTTRNRXhvT0RCS2VsSnNkRU01TUV3M1VtZGtRM2t3V21KU1ozUkROR1pPUTJzd1dtSlJkbVJETnpCWkwxRjJaRU13TUZwaVVtcDNQVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору