EN|RU|UK
 Події
  5010  9

 Жертвами масштабної кібератаки минулого тижня стала третина українських банків, - НБУ

интернет хакер блокировка взлом кибератака

Жертвами масштабної вірусної атаки, яка відбулася минулого тижня, стала третина українських банків.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби НБУ.

"Загалом від дій зловмисників постраждала третина українських банків. На сьогодні всі ці банки вже мінімізували наслідки дій зловмисників та майже повністю відновили свою роботу у звичайному режимі", - йдеться в повідомленні.

Також повідомляють, що з метою подолання наслідків кібератаки в банківському секторі Правління Національного банку ухвалило рішення від 29.06.2017 № 403-рш "Про запровадження надзвичайного режиму роботи в окремих банках".
Крім того, серед причин, що призвели до пошкодження інформаційної та комп'ютерної мережі постраждалих від кібератаки банків, заступник директора Департаменту НБУ Антон Кудін назвав формальне ставлення до організації системи управління інформаційною безпекою, а також формальне виконання вимог Національного банку в цій сфері.
Також він наголосив на важливості актуалізації банками політики управління вразливостями й оновленням програмного забезпечення, здійснення жорсткого сегментування мережі, впровадження політики багатофакторної автентифікації та привілейованих облікових записів користувачів, періодичної зміни паролів, регулярного створення резервних копій, використання ліцензійного програмного забезпечення, належної роботи з персоналом щодо знання головних засад інформаційної безпеки.

Читайте також: Усі кібератаки і злами відбуваються через фейкові листи. Наші люди дуже довірливі, - глава кіберполіції Демедюк

Під час наради представники банків обмінялися досвідом організації системи захисту банківської інфраструктури від шахрайських дій в кіберпросторі та обговорили подальшу стратегію розвитку інформаційного захисту в банківській IT-сфері.
Усі присутні погодилися, що забезпечення захисту критичної інформаційної інфраструктури банківської системи України, в умовах стійкої тенденції до зростання кількості кіберзагроз, стає сьогодні одним із пріоритетних завдань Національного банку та банків України.
Представник Департаменту кіберполіції Національної поліції України В'ячеслав Марцинкевич висловив сподівання, що банки з відповідальністю поставляться до усунення прогалин у власних системах інформаційної безпеки. Він додав, що фахівці Департаменту кіберполіції готові надавати будь-яку підтримку та консультації з цих питань.

Нагадаємо, 27-29 червня сервери багатьох державних установ і комерційних структур в Україні зазнали масштабної кібератаки. Вірус Petya.А зашифровує всі файли на комп'ютері й вимагає викуп за їх розшифрування.

СБУ заявила про причетність до кібератаки спецслужб РФ.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n446746
VEhrNGRrdzVRell3V21KUmMyUkRNVEJaUkZGME9VTTNNRXczVW1nNVF6UXdUREU0TUZsWVVYTk9Rell3VEZoU1owaDZVWE5rUTNjd1RETlJkWFJETkdaT1EyUXdTa2hSYjNjOVBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору