EN|RU|UK
 Політика України
  9306  49

 Законопроект "Про освіту" не забезпечений фінансами і вимагає скорочення понад половини педагогічних працівників, - Мінфін

школа

Кошти на реалізацію депутатського законопроекту "Про освіту" не закладені до Бюджетної резолюції

Про це повідомили в прес-службі Міністерстві фінансів у четвер після розгляду проекту закону в частині фінансово-економічного обґрунтування, передає Цензор.НЕТ.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Нова система освіти нашій країні буде коштувати $ 3 млрд. Зараз це нам не по кишені. Реформа буде пролонгована в часі, - Гройсман

"Реалізацію цього законопроекту можна забезпечити лише шляхом скорочення більше половини педагогічних і науково-педагогічних працівників, скороченням витрат на обороноздатність країни або суттєвим збільшенням дефіциту держбюджету та зростанням державного боргу, що є неприпустими заходами", - сказано в повідомленні.

У запропонованій редакції проекту закону тільки на встановлення мінімального окладу вчителя на рівні чотирьох прожиткових мінімумів протягом п'яти років необхідно додатково понад 160 млрд грн, зазначають у міністерстві. При цьому питання встановлення розміру заробітної плати та пошук коштів на це в компетенції Кабінету Міністрів, уточнила прес-служба Мінфіну.

"Ресурси на реалізацію законопроекту не закладені у 3-річній Бюджетній резолюції. Потрібно враховувати можливості держбюджету таможливості економіки. Прийняття законопроекту в такій редакції - це черговий популістський крок" - цитує прес-служба міністра фінансів Олександра Данилюка.

Також читайте: Фінляндія запустить в Україні чотирирічний проект, спрямований на реформу середньої освіти

"Безумовно, потрібно підвищувати заробітну плату вчителям, що і було зроблено в поточному році. Однак це не має створювати дисбалансу в оплаті праці всієї бюджетної сфери - медицини, культури, соціальної сфери, фізкультури і спорту тощо", - зазначено в повідомленні.

Не забезпеченим залишається створення нового центрального органу виконавчої влади - Державної служби якості освіти та її територіальних органів, Національного агентства кваліфікації, проведення сертифікації вчителів.

"Ми змінили підхід до бюджетування - всі видатки мають бути підтверджені доходами. Треба жити за рахунок того, що ми насправді маємо. Лише зростаючі показники економіки дозволять державі більше витрачати", - додав заступник міністра фінансів Сергій Марченко.

У 2016 році Мінфін ініціював низку змін в частині фінансового забезпечення сфери освіти, удосконалення системи фінансування стипендій, посилення середньої та профільної освіти, збільшення автономії ВНЗ, підвищення на 50% заробітної плати вчителям.

Читайте також: Потрібно перестати копіювати неоднозначний досвід інших країн, - заслужений учитель України Ліфиць про реформу освіти

Як повідомляли, Міністерство освіти й науки вважає, що новий закон "Про освіту" необхідно прийняти Верховній Раді в другому читанні до жовтня-листопада 2017 року для початку його реалізації з 2018 року. У Міносвіти зазначають, що витрати на реалізацію закону становлять близько 87 млрд грн, але вони розтягнуті на 12 років. Водночас на 2018 рік витрати не будуть значними, оскільки в цьому році необхідно буде розробити систему сертифікації вчителів, для чого можна буде залучити грантові кошти.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n446813
VEhrNGRrdzVRek13VEVSUmRYUkRLekJNTVRnd1REZFNaMlJEZVRCYVlsSm5kRU4zWms1RFl6QmFZbEYyWkVkRk1GcGlVWFpSUFQwPQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору