EN|RU|UK
 Київські новини
  449375  4

 Автоматизована система знижує корупційні ризики: митник не може перевіряти вантаж на свій розсуд, - голова київської митниці

Завдяки автоматизованій системі аналізу та управління ризиками (АСАУР) київською митницею упродовж перших 5 місяців цього року виявлено 21 спробу провезти незадекларований товар.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці написав в.о. керівника Київської міської митниці Сергій Тупальський.

За його словами, за 5 місяців 2017 року Київською міською митницею оформлено більш ніж сто тисяч митних декларацій.

"Після аналізу АСАУР, митний огляд було проведено за 7,1 тис. декларацій. Унаслідок оглядів у 21 випадку було виявлено незадекларовані товари, майже у 140 випадках було здійснено коригування митної вартості", - зазначив Сергій Тупальський.

За словами Тупальского, система виявляє контрабанду, аналізуючи відомості, що надав суб'єкт, який переміщує товари або транспортні засоби комерційного призначення через митницю.

"На підставі наданої інформації система сповіщає, чи є ризик у кожному конкретному випадку перевезення контрабанди, заниження митної вартості та інших порушень. Це знижує корупційні ризики, оскільки митник не може перевіряти вантаж на свій розсуд. А система "конвертів" не приймає", - повідомив Тупальський.

Головний митник столиці зазначив, що у систему закладено так звані профілі ризику - індикатори, які можуть свідчити про ризик того чи іншого порушення.

"Після реєстрації митної декларації в базі даних Єдиної автоматизованої інформаційної системи, декларацію автоматично перевіряє АСАУР. Одразу ж посадова особа митниці отримує від АСАУРу значення індикаторів ризику та відомості про митні формальності, які необхідні для проведення контролю", - наголосив Сергій Тупальський.

Загалом, за його словами, АСАУР отримала схвальні відгуки від експертів інших країн, які надають поради щодо реформування митної системи України.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n446869
VEhrNGRrdzVRemd3VEdwU1ozUkRPVEJNYWxKb2RFZFFaazVEWVRCTWFsSnNPVU41
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору