EN|RU|UK
 Політика України
  2222  47

 Я хотів би вести з МВФ діалог про нову програму співпраці, - Гройсман

кабмин кредит мвф

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман вважає, що досягти максимально ефективної взаємодії з Міжнародним валютним фондом (МВФ) можна було б завдяки запуску нової програми співпраці.

"Якщо ви мене запитаєте, як прем'єр-міністра, хотів би я почати нову програму і вести діалог щодо нової програми? Так, хотів би і вважав би це правильним для того, щоб максимально ефективно створити план дій для нашої роботи", - сказав прем'єр у ході інвестиційної конференції в Лондоні в п'ятницю, відповідаючи на питання про перегляд програми співпраці з МВФ, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

При цьому В.Гройсман підкреслив, що Україна має виконувати взяті на себе зобов'язання і бути прогнозованою.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Україна обговорить із МВФ виключення земельної реформи з програми співпраці, - Гройсман

Відкрита МВФ у березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $ 16,75 млрд за поточним курсом) з першим траншем у $ 5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення в 2015 році ще трьох траншів за SDR1,18 млрд (близько $ 1,6 млрд) і зменшення квартальних траншів у 2016-2018 рр. до SDR0,44 млрд ($ 0,6 млрд).

Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $ 1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза в зв'язку з невиконанням багатьох умов, політичною кризою і зміною уряду. Після приходу нового Кабміну на чолі з В. Гройсманом у квітні 2016 року переговори про продовження фінансування було відновлено, проте МВФ вирішив виділити третій транш у розмірі $ 1 млрд лише в середині вересня, четвертий - 3 квітня 2017 року. Згідно з новим графіком подальших переглядів економічної програми України, затвердженої радою директорів разом із четвертим траншем, до кінця 2017 були заплановані три перегляди: четвертий - у середині травня, п'ятий - у середині серпня, шостий - у середині листопада. У разі успішного виконання владою встановлених програмою вимог Україна за підсумками четвертого перегляду може залучити $ 1,907 млрд, за підсумками п'ятого - $ 1,28 млрд, за підсумками шостого - $ 1,28 млрд. У цілому - близько $ 4,46 млрд.

Також читайте: Гройсман про МВФ: "Що стосується траншу, то ми чекаємо на його отримання в 2017 році"

У 2018 році плануються інші чотири перегляди, за підсумками яких Україна може залучити близько $ 955 млн. У цілому - близько $ 3,82 млрд.

Міністр фінансів України Олександр Данилюк 5 липня заявив, що очікує восени рішення МВФ щодо надання Україні чергового кредитного траншу в рамках програми EFF. За його словами, основною вимогою Фонду є проведення пенсійної реформи.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n446883
VEhrdlVXczVSMEV3VERkUmRXUkhRakJNZWxGelRrTTVUSGt2VVhWMFIwRXdURmhSZEU1RE5EQlpTamd3U25wUmEzUkRhdz09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору