EN|RU|UK
 За кордоном
  13234  58

 Договір про заборону ядерної зброї затверджено в ООН без участі РФ і США

оон

Перший багатосторонній договір про заборону ядерної зброї затверджено в ООН без участі РФ і США.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Интерфакс.

Як повідомляється в уточнювальному прес-релізі ООН, на пленарному засіданні в п'ятницю 122 країни-учасниці Конференції з переговорів проголосували "за" ухвалення документа, Нідерланди висловилися "проти", Сінгапур утримався.

Згідно з текстом договору, всі держави-учасниці зобов'язуються ніколи і ні за яких обставин не розробляти, не відчувати, не виробляти, не виготовляти, не придбавати іншим чином, не володіти або не накопичувати ядерну зброю чи інші ядерні вибухові пристрої.

Читайте також: Співпрацюючи зі США, ми будемо застосовувати конкретні заходи, щоб стримувати Північну Корею, - прем'єр Японії

Країнам також забороняється передавати будь-кому ядерну зброю або інші ядерні вибухові пристрої, мати контроль над такою зброєю ні прямо, ні побічно, а також застосовувати або загрожувати їх застосуванням.

Державам-учасникам не дозволяється будь-яке розміщення, установка і розгортання будь-якої ядерної зброї або інших ядерних вибухових пристроїв на своїй території або в будь-якому місці, що перебуває під їх юрисдикцією або контролем.

Договір про заборону ядерної зброї є безстроковим і відкритий для приєднання.
Рішення про підготовку документа було прийнято Генасамблеєю ООН в грудні минулого року. Відповідну резолюцію підтримали 123 держави, в той час як ядерні держави, включаючи Росію, і ще близько 30 країн, проголосували "проти". Китай став єдиним з п'яти постійних членів РБ ООН, хто утримався під час голосування.

Також читайте: "Ядерна війна може розпочатися в будь-який момент", - постпред КНДР при ООН

Міжурядові переговори з розробки угоди про заборону ядерної зброї, які почалися в березні цього року, проходили без участі цілої низки держав, в тому числі США і Росії.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n446958
VEhrNGRrdzVRM293VERkUmRUbERLekJaU0ZKbk9VTjVNRXhFVVhaa1F6a3dXVGs0TUZrdlVYUk9RekV3V1VSUmRtUkRkMGxPUXpNd1RFaFNaMDVES3pCWk9UZ3dXUzlSZEU1RE1UQlpSRkYyWkVOM1NVNURlREJNV0ZGME9VTXZNRXhZVVhWMFEzZG1Ua05sTUVvM1VXNVJQVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору