EN|RU|UK
 Економіка
  6067  33

 ДФС підтвердила, що відшкодовує переплати підприємствам з ОРДЛО: "Це робиться за рішенням судів"

Державна фіскальна служба України повернення надміру сплачених сум податків і зборів, у тому числі з податку на прибуток, здійснює відповідно до п. 43.5 ст. 43 Податкового кодексу України та наказу Міністерства фінансів України від 03.09.2013 № 787 (зі змінами та доповненнями).

Про це йдеться в повідомленні прес-служби ДФС, передає Цензор.НЕТ.

У випадку подання платником податку відповідної заяви та підтвердження наявності такої переплати фіскальні органи готують висновок в органи казначейства. Однак непоодинокі випадки звернення підприємств за поверненням переплат у строки понад три роки, чи відсутності в обліку фіскальних органів таких надміру сплачених сум або неможливості підтвердження таких переплат, в тому числі по підприємствах, які знаходяться на непідконтрольній території. При таких умовах ДФС повернення надміру сплачених сум не здійснює. Суб'єкти господарювання, як правило, звертаються до суду і повернення переплат здійснюється виключно за рішенням судових органів.

Нагадаємо, раніше народний депутат від БПП Іван Вінник у своєму блозі на Цензор.НЕТ зазначив, що Кабмін повертає авансові внески з податку на прибуток підприємств суб'єктам на окупованому Донбасі і підприємствам, пов'язаним з оточенням екс-президента Віктора Януковича.

"У відповідь на мій запит Державним казначейством України була надана інформація щодо всіх суб'єктів, які з початку року отримали повернення податку на прибуток, який ними було сплачено в попередні періоди. Серед них: ПрАТ «Харцизький трубний завод», якому було повернуто 137 млн грн, ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», який отримав назад понад 161 млн грн, ПАТ «Ясинівський коксохімічний завод» (Макіївка) - 20,7 млн грн, ПрАТ «Індустріальні та дистрибуційні системи» - 34 млн грн, ПАТ «УКРСОЦБАНК» - понад 79 млн грн (обидві останні компанії входять до групи російських компаній «Альфа-груп») та інші. Загальний обсяг повернення податків становить близько 2 млрд грн", - підкреслив народний депутат.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n447142
VEhrNGRrdzVRMll3U2xSUmEyNTZVV3hPUTJzd1MwVTk=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору