EN|RU|UK
 Суспільство
  6959  56

 Новий формат підготовки IТ-фахівців впроваджують в Україні - навчання розпочнеться ще в школі

дети ит

29 червня 2017 року понад 40 школярів розпочали навчання на літньому інтенсиві з програмування "JavaGR8 Summer Intensive". Дана програма є підготовчим етапом Нової освітньої моделі (НОМ) і тестом для дуальної ІТ-освіти в Україні.

Про це Цензор.НЕТ повідомили ініціатори і засновники проекту - освітня платформа SmartMe University, громадська організація "Фонд розвитку інновацій", фонд BrainBasket Foundation, Асоціація "ІТ України" та Державний Університет Телекомунікацій.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Опубліковано новий рейтинг вишів, які готують IT-фахівців: лідирують Могилянка та ДонНУ

Як зазначають, учасниками пілотного запуску програми стали випускники українських шкіл, які є призерами та переможцями третього етапу олімпіад з математики, фізики, інформатики та інформаційних технологій.

Літній інтенсив базується на шкільній програмі, затвердженій МОН у 2015 році. Автор курсу - Сергій Іщеряков - кандидат технічних наук, Java-тренер, який уже підготував понад 40 сертифікованих фахівців.

Проходження курсу є важливим елементом НОМ, оскільки дає можливість компаніям взяти на стажування студента вже з базовими навичками програмування. За результатами фінального тестового іспиту і хакатонів випускники курсу почнуть навчання за денною формою Державного університету комунікацій зі стажуванням у найкращих ІТ-компаніях, таких як EPAM, Ciklum тощо.

"Сама нова модель включає елементи дистанційного навчання, індивідуального навчання, менторства, а також використовує курси кращих технологічних університетів світу й унікальні вітчизняні розробки. Так, планується вирішити проблему розриву теоретичних знань, які студенти отримують в університеті, до вимог, які висувають IT-компанії при відборі кандидатів. Мета програми - підготовка ІТ-фахівців рівня Solution-архітекторів", - зазначають організатори.

Вони нагадали, що Україна посіла 26 місце зі 130 за показником Human Capital Index серед інших країн. Одними з найкращих у світі вважаються саме українські ІТ-розробники. По суті, дуальна освіта - це можливість суміщення студентом навчання у вузі та роботи в компанії. Для європейського суспільства дуальна освіта - давно не ноу-хау, запевняють вони. Ця ідея отримала розвиток у Німеччині ще в 70-х роках минулого століття. Згодом ініціативу перейняли Канада, Австрія, Швейцарія і багато інших країн, де принципи дуальної освіти успішно реалізуються і сьогодні.

"Такі освітні проекти для українського ІТ-сектора - це, в першу чергу, шанс зупинити або хоча б зменшити відтік талановитої молоді за кордон і тим самим кадрово підсилити вітчизняні IT-компанії. Особливо це важливо для продуктових IT-компаній, зацікавлених у нових "мізках", здатних генерувати й апробувати креативні ідеї. Відповідно, компанії зможуть отримати перспективний продукт, а держава - нові надходження у бюджет", - додають вони.

Також читайте: Гройсман: В Україні стартує конкурс IT-проектів Open Data Challenge

Нещодавно міністр освіти й науки України Лілія Гриневич також оголосила курс на впровадження дуальної освіти, підкресливши, що в першу чергу це торкнеться виробничої, аграрної та ІТ-сфери.

Проект також підтримали багато вітчизняних вузів і провідних ІТ-компаній, представлених в Україні.

Участь у літньому інтенсиві забезпечує освітня платформа Smartme University.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n447192
VEhrNGRrdzVReXN3V1VoUmMzUkhWekJaVEZGelNIcFNhVTVETmpCTU4xRjFPVU4zWms1RFJ6QkxTWFF3V21KUmRtUkRNREJaVUZKblpFZERNRmxFVW14MFIxQT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору