EN|RU|UK
 Політика України
  1609  21

 Загальна кількість кримінальних правопорушень у першій половині 2017-го знизилася на 17%, - перший заступник міністра Яровий

мвд яровой

В Україні був сплеск злочинності в 2014 - на початку 2015 років. У першому півріччі 2017 року зафіксовано зниження кримінальних правопорушень. Частина з них безпосередньо пов'язані з гібридною війною, яку Росія веде проти України.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ сказав перший заступник міністра МВС Сергій Яровий.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Слідство за фактом заворушень у Дніпрі на 9 травня ще не закінчено, - перший заступник міністра МВС Яровий

"Я, як людина, яка володіє інформацією з цього питання, можу вам повідомити, що немає ніякого "постійного зростання"! Був сплеск у 2014 - на початку 2015 років, спричинений об'єктивними факторами: війна, порожній після Януковича держбюджет, постмайданна розбалансованість правоохоронної системи... Сьогодні система МВС уже досить вибудувана, реформа починає давати результати, поліція цілком ефективно протистоїть криміналу. Перше півріччя нинішнього року дає цілком обнадійливу аналітику: загальна кількість кримінальних правопорушень - зниження на 17% (з 356 тисяч до 297 тисяч по Україні). А щодо окремих видів злочинів прогрес ще значніший: щодо розбоїв - зниження 26%, стосовно грабежів - 32%, за хуліганство і викраденнях машин - 27%, зґвалтування - 36%, - заявив він.

За словами Ярового, за останній час зріс відсоток розкриття злочинів.

"Що таке рівень злочинності? Це співвідношення кількості протиправних вчинків (яке не дорівнює нулю!) і кількості розкритих злочинів, які передані до суду. Так ось, розкриваність у нас за підсумками півріччя теж уже росте. Щодо умисних убивств вона сьогодні становить 87 %, стосовно зґвалтувань - 83%, тяжкі тілесні - до 93%, за цими показниками зростання порівняно з минулим роком - близько 10%".

Чиновник заявив, що частина корупційних злочинів прямо пов'язана з гібридною війною, яку Росія веде проти України.

"Окремо хочу підкреслити ефективність у сфері так званих "службових злочинів" або зрозуміліше - кримінальної корупції (перш за все хабарів) - кількість правопорушень, за якими встановлено особу підозрюваного в отриманні неправомірної вигоди цього року зросла на 53,2%. Тобто вже більше половини хабарників отримують повідомлення про підозру!

Інша річ, що з'явилася злочинність не як чистий кримінал, а як елемент гібридної війни. На територію країни закидають не тільки диверсійні групи, але і злодіїв у законі - "топ-менеджерів" злочинних груп, в яких кілька завдань: організовувати злочини і "добувати" кошти для фінансування терористів, влаштовувати показові грабежі та розбої для ТВ-картинки і для того, щоб посіяти паніку... Ці процеси є, і ми напрацьовуємо досвід і протистоїмо їм досить успішно вже", - запевнив перший заступник міністра.

Повне інтерв'ю із Сергієм Яровим читайте тут.Источник: https://ua.censor.net.ua/n447219
VEhrNGRrdzVRell3V1VSUmRVNURPREJhWWxGMlpFTjNNRXgyVW14MFIwTXdURmhTWjI1NlVYUTVRemN3VERkU2FEbEROREJNTTFGMlpFZFhNRmxJVW1kMFIwMW1Ua05qTUVwTVVXOVllbEZ1WkVOM01GbGlVWFk1UXlzd1RIWlNiSFJIUnpCYVlsSnFkejA5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору