EN|RU|UK
 Суспільство
  67133  146

 "Переговори з Ryanair із фінансових питань були приречені з моменту фіксації ставки в розмірі $7,5", - "Бориспіль"

борисполь

Вимоги авіакомпанії-лоукостера Ryanair, яка планувала почати роботу в Україні, не могли бути виконані в повному обсязі.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться у заяві Державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Бориспіль".

"На початку перемовного процесу із авіакомпанією Ryanаir зі сторони аеропорту "Бориспіль" неодноразово було висловлено низку застережень щодо неможливості задоволення в повному обсязі їхніх фінансових очікувань внаслідок специфіки українського законодавства та конфлікту моделі лоу-кост аеропорту та хабового аеропорту, яким є "Бориспіль". З нашого боку було висловлено низку конструктивних пропозицій та здійснено кроки назустріч авіакомпанії Ryanair для можливості заходу європейського лоукостера до центрального аеропорту країни. Принагідно зазначимо, що практика заходу Ryanair до центрального аеропорту не є традиційною для початку польотів відповідної авіакомпанії в інших країнах, що підтверджується як аналізом їхньої карти польотів, так і невдалими перемовинами напередодні із іншим київським аеропортом", - інформує прес-служба.

За інформацією "Борисполя", задля задоволення вимог Ryanair свідомо зменшено ставку пасажирського збору з $17 до $13 для всіх авіакомпаній, "що означає для нас недоотримання щорічно 360 млн грн". "Ставка даного збору встановлюється Наказом міністерства інфраструктури. Без відповідної зміни отримання очікуваних Ryanair $7,5 за одного пасажира не могло відбутися", - сказано в заяві.

"Бориспіль" змінив з урахуванням очікувань Ryanair норм публічної оферти, які встановили 80% знижку від базового пасажирського збору на нових напрямках польотів; також було закріплено напрямок "новим" для авіакомпанії протягом 6 місяців задля неможливості виникнення маніпуляцій між авіаперевізниками й намаганнями ними першими "зайняти" маршрут й отримати на ньому 80% знижку (т.зв. норма про 100 км).

Читайте також на "Цензор.НЕТ": "Вирішили відновити переговорний процес із Ryanair", - Гройсман

"Нами неодноразово висловлено позицію стосовно того, що аеропорт згоден на співінвестування в новий напрямок шляхом надання 80% знижки виключно у разі гарантії зі сторони авіакомпанії щодо нарощування пасажиропотоку на даному напрямку та збільшення географії польотів", - інформує "Бориспіль".

"Саме за останнім пунктом від початку перемовного процесу зі сторони Ryanair відбувалося несприйняття аргументів аеропорту. Зокрема, ми наполягали і продовжуємо це робити, що польоти до Лондона не можуть підпадати під дію 80% знижки, оскільки за цим напрямком вже здійснюють польоти British Airlines та базовий перевізник аеропорту - МАУ. Крім того, аеропорт не зможе зафіксувати збір для пасажирів авіакомпанії Ryanair на рівні $7,5, оскільки він залежить саме від забезпечення та нарощування пасажиропотоку на даному напрямку. Така позиція виявилася неприйнятною для представників лоукостера. Ми офіційно заявляємо про гарантії пасажиропотоку зі сторони авіакомпанії у розмірі 150 000 пасажирів, що складає 1,5 % планового пасажиропотоку "Борисполя" у поточному році", - заявляє прес-служба.

"Перемовини авіакомпанії Ryanair та аеропорту "Бориспіль" з фінансових питань були приречені з моменту фіксації ставки у розмірі $7,5, яка відображена у Меморандумі між Міністерством інфраструктури та керівництвом авіакомпанії. Дана ставка з господарюючим суб'єктом - аеропортом "Бориспіль" - не була погоджена на предмет економічної доцільності, обґрунтованості та недискримінації інших контрагентів аеропорту", - наголошує держкомпанія.

Також читайте: Ryanair запропонував пасажирам повернення грошей за квитки або можливість перебронювання. СКРІНШОТ

"Ми офіційно стверджуємо, що умови стимулюючої програми аеропорту "Бориспіль" є відкритими, публічними, транспарентними та такими, що ними можуть скористатися усі авіакомпанії, які зацікавлені у польотах із "Борисполя". Згідно із умовами надання знижок аеропорт повинен отримати від авіакомпаній гарантію розширення географії польотів (нові рейси) та нарощування пасажиропотоку на відповідних напрямках протягом пільгового періоду", - сказано в заяві.

"Зі свого боку аеропорт "Бориспіль" готовий до будь-якого аудиту перемовного процесу із авіакомпанією Ryanair на предмет економічної доцільності, виваженості позиції керівництва аеропорту, юридичної коректності та недискримінації інших контрагентів аеропорту з позиції законодавства про захист економічної конкуренції. Крім того, керівник аеропорту публічно заявляє про готовність нести відповідальність за усі рішення, прийняті в ході перемовного процесу з авіакомпанією, та закликає перевести подальші перемовини в площину економіки, а не політики", - підсумував "Бориспіль".

Нагадаємо, раніше авіакомпанія Ryanair заявила про відмову працювати в Україні через невиконання угоди з боку аеропорту "Бориспіль".


Источник: https://ua.censor.net.ua/n447432
VEhrNGRrdzVRM2N3VEV4U2JIUkRkekJaWWxKc2RFZFFaazVEZHpCTVdGSm5Ua01yTUV3dlVYWjBSMEV3V1VvNFZXNXNhR0p0Um5CamJucFJhMlJES3pCWlJGRjFUa2RDTUV3dlVteDBRemN3V1hjOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору