EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  3284  2
Матеріали за темою:

 Комітет з питань нацбезпеки й оборони ВР розглянув законопроекти, що стосуються підвищення соцзахисту військовослужбовців

иконка

На комітеті з питань Національної безпеки й оборони депутати розглянули три альтернативні законопроекти про внесення змін до деяких Законів України щодо підвищення соціального захисту військовослужбовців.

Про це повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ.

Йдеться про те, щоб надати сім'ям військовослужбовців можливість отримати одноразову грошову допомогу, якщо їхні родичі померли не у статусі вже військовослужбовця але внаслідок захворювання, травми, контузії чи каліцтва, які були отримані під час проходження військової служби.

Авторство законопроектів належить: 6268 - Альоні Шкрум, 6268 - 2 Ігорю Луценку та законопроект 6268 - 1 напрацьований авторами профільного комітету: Сергієм Пашинським, Іваном Вінником, Олександром Бригінцем, Дмитром Тимчуком, Артуром Герасимовим, Юрієм Березою, Юлієм Мамчуром і Тетяною Чорновол.

Також читайте: Полторак назвав 5 основних пріоритетів оборонної реформи

Більшість положень вказаних законопроектів збігаються між собою, основна відмінність - сроки між датами звільнення з військової служби та смерті особи, яка проходила військову службу. У варіанті 6268 - має минути 3 місяці, у проекті номер 6268-1 - рік, а у проекті 6268 - 2 - 18 місяців.

Альона Шкрум відпочатку підтримувала варіант законопроекту Ігоря Луценка. В свою чергу він наполягав на збереженні сроку 18 місяців та ще однієї норми - щоб допомогу могли отримувати сім'ї не лише військовослужбовців, а й резервістів.

Депутатка Надія Савченко роз'яснила недоречність формулювання щодо резервістів: "Людина, яка виконує завдання в зоні бойових дій - відразу переходить з резерву у статус військовослужбовця."

Законопроекти 6268 та 6268-2 було відхилено.

Члени комітету відповідно підтримали за основу та вцілому 6268 - 1, де був зазначений оптимальний срок за підрахунками депутатів - рік та де прибрали пункт щодо відмови у виплаті, якщо є навмисне порушення померлим необхідних вимог безпеки

За словами Тетяни Чорновол, в останньому пункті наявні значні корупційні ризики, тому було прийнято рішення його виключити, аби захистити військовослужбовців від можливого свавілля чиновників.

Реалізація цих законопроектів за визначеннями уряду передбачає здійснення додаткових витрат з державного бюджету України на 2017 рік.

Голова Комітету Сергій Пашинський запевнив, "найближчими днями будуть проголосовані у ВР зміни до державного бюджету України 2017 і ситуація у Міністерстві фінансів щодо виплат зміниться. Тому сподіваємось на підтримку і цього законопроекту в залі найближчими днями".
Источник: https://ua.censor.net.ua/n447635
TUV3M1VYTmtReXN3V1VSUmRuUkRPVEJNUVhaTWVUaDJNRXhJVVhSa1F6TXdUQzlSZEdSRE5qQk1Ramd3VEdaUmMwNUROakJNTjFGMlpFTXJNRXd2VW1kT1F5c3dURmhSZFhSSFEyWk9ReXN3VEVoUmRuUkhRVEJNTjFGMlpFTjNaazVIUWpCTU4xSm9kRU13TUV3M1VYWTVReXN3VEhwUmRuUkRlakJNUWpnd1RFeFNiSFJETlRCWlNGSnFUa00yTUV3M1VYTjBReXN3V1VoUmRUbEhSREJNWWxGelpFTXJNRXhNVW1oMFIxZG1Ua05UTUV0QlBRPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору