EN|RU|UK
 Політика України
  8035  63

 ЄСПЛ розгляне скаргу мешканців Севастополя, котрі мають громадянство РФ, щодо відбирання землі окупаційною владою

земля севастополь еспч

Європейський суд із прав людини взяв на розгляд колективну скаргу десяти жителів Севастополя, членів дачного кооперативу "Дружба-9", щодо рішення окупаційних "судів" про вилучення земельних ділянок.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Новую газету.

Також читайте: ООН готує доповідь щодо прав людини в окупованому Криму, - Гутерреш

"Скаргу подали ще торік, і ось ми отримали повідомлення про те, що її взяли на розгляд, - розповіла голова кооперативу Лариса Крисіна. - При цьому хочу окремо наголосити, що ми зверталися в Страсбург як громадяни Росії, з російськими паспортами, а не з українськими".

У своїй скарзі до ЄСПЛ севастопольці вказують, що їх позбавили землі на тій підставі, що її видала міська державна адміністрація Севастополя, тоді як, на думку "суду" російських окупантів, землею в український період мала розпоряджатися міська рада. Крім того, "суд" вирішив, що землю видали за підробленим держактом, оскільки в архівах адміністрації Севастополя є два розпорядження за номером 1256-р, відповідно до якого й було виділено землю "Дружбі-9".


Ці докази суду у своїй скарзі до Страсбурга севастопольці називають необґрунтованими. Вони зазначають, що за фактом виявлення другого держакта Слідчий комітет Росії два роки тому порушував кримінальну справу, однак вона так і не дійшла до "суду". Сам факт порушення кримінальної справи, пишуть люди, не доводить нічого.

"Ну, а питання про те, який орган влади при Україні повинен був розпоряджатися землею, викликає зустрічне запитання: чому в України претензій не було?" - каже Лариса Крисіна.

За словами Крисіної, скаргу можуть розглянути в Європейському суді за 3-6 місяців.

В адвокатській спільноті Севастополя шанси жителів міста виграти в уряду в ЄСПЛ вважають високими.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Україна порушить питання деокупації Криму на наступній сесії Генасамблеї ООН, - Єлісєєв

"По-перше, люди мають цілковиту рацію: факт порушення кримінальної справи не доводить своєння злочину, і суд не повинен був цим керуватися. По-друге, згідно відповідно до статті 12 ФКЗ "Про входження Криму і Севастополя до складу Росії", Росія визнає дію всіх кримських документів, виданих при Україні. Серед яких і акти на землю. Причому в законі окремо прописано, що жодного додаткового підтвердження цих документів не вимагається", - розповів співрозмовник у "адвокатській палаті" Севастополя.

Тим часом, окупаційний "уряд" міста за останні півроку в 15 разів збільшив кількість позовів до власників міської землі. Якщо в січні 2017-го їх було 261, то в липні стало 3805.

Раніше в Державній службі геодезії, картографії та кадастру заявляли, що переоформлення українських документів на нових власників або їх скасування російською окупаційною "владою" Криму є незаконним і їх не визнаватимуть державні органи України.

"Статтею 9 Закону передбачено, що будь-які органи, їх посадові та службові особи на тимчасово окупованій території і їхня діяльність вважають незаконними, якщо ці органи або особи створені, обрані чи призначені в порядку, не передбаченим законами України. Будь-який акт (рішення, документ), виданий органами або особами, вказаними у частині другій цієї статті, є недійсними і не мають правових наслідків", - підкреслили в Держгеокадастрі.

Читайте також: Москва затягує розгляд справ "Україна проти Росії" в ЄСПЛ, - Ліщина

Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією.Источник: https://ua.censor.net.ua/n447736
TUV3M1VYVjBSMFF3VEM5UmRuUkRlVEJNUkZGMlpFZFhTVTVIUXpCTVdGSm5Ua00wTUZsTVVYWjBSMEV3V21KU2JIbEJkRWxPUXpZd1dVUlJkVTVET0VsT1IxZEpUa013TUV3M1VYWmtRM2d3VEVSU1oxTTRka3g1TDFGME9VTXhNRXg2VVhVNVIxQm1Ua05GTUV4TVVtZE9ReXN3VEM5UmRHUkROVEJaU0ZKcVRrTTJNRXhxVVhWVFJGSm5aRWRFTUV4Ulp6Qk1ZMmN3VEM5U1owTTBkVXh1ZWxGc1RrTXhNRmxFVVhSMFEzb3dURmhSZG5SRE5qQk1SRkYwVGtOM01GbElVbWQwUjBGbVRrTmhNRmxFVVhWT1F6Zz0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору