EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  3824  41

 Україна витрачає великі гроші на медицину, але якість медпослуг не відповідає витратам, - Світовий банк

медицина

Якість медичних послуг в Україні не відповідає витратам державного бюджету.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це в інтерв'ю телеканалу "112 Україна" заявила директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен.

"Україна витрачає великі гроші на медицину. 7% ВВП щорічно - це висока цифра за міжнародними стандартами. Але те, що отримують люди врешті-решт, - не відповідає їхнім очікуванням. Якщо подивитися на тривалість життя в Україні, то в середньому - це 71 рік. Це на 10 років менше, ніж в інших європейських країнах. а рівень туберкульозу та ВІЛ, на жаль, в Україні тільки збільшується, а не зменшується, як в інших державах. І тільки 10 відсотків домогосподарств в Україні задоволені системою охорони здоров'я. Це такі тривожні дзвіночки, які ми бачимо в системі. Я відвідувала лікарні, центри здоров'я ...", - сказала він.

Кахконен зазначила, з часу оголошення незалежності України, з 1991 року, не було жодної реформи в системі охорони здоров'я, а система, яка зараз працює - це спадщина ще радянських часів, з усіма її проблемами: "Ми вітаємо мужні спроби нинішнього уряду реформувати систему охорони здоров'я. Це критично, адже буде впливати на всіх українців".

"Я була здивована, коли побачила, як багато опору, і запитувала себе:" Чому?" Повинна сказати, що це реформа, від якої виграють усі українці. І вона потрібна. Багато українців вмирають. Немає виправдань не вводити цю реформу, але є багато інтересів. Люди, які не обов'язково виграють від реформи, але які виграють від статусу-кво. На жаль, це така ситуація сьогодні. Але, те що я чую від громадянського суспільства - є велика підтримка, щоб реформу рухали вперед. Те, що намагається робити Міністерство охорони здоров'я сьогодні - вони намагаються модернізувати систему, привести її в 21 століття, імплементувати міжнародні практики, які дали результати в інших країнах і збільшили тривалість життя. З боку Світового банку - сподіваємося, що законопроект медичної реформи буде ухвалений українським парламентом", - резюмувала директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови.

Нагадаємо, 8 червня Верховна Рада 227-ма голосами прийняла за основу законопроект №6327 про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів, але відмовилася прийняти за основу законопроект №6329 про внесення змін до Бюджетного кодексу в частині фінансування сфери охорони здоров'я. Обидва законопроекти є частиною медичної реформи.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n447789
VEhrNGRrdzVRemd3VEZoUmRFNUROREJaWWxGMVRrTTVNRXhDT0RCWlJGRjBaRWRGTUV3M1VtZE9Remd3VEdnNE1FdElVWE4wUjFjd1dVeFJkblJEZVRCTWFsRjFVMFJSYzJSRGR6Qk1NMUYxWnowOQ==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору