EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  7241  17

 Росія провокує кризу в Раді Європи, - Кулеба

кулеба

Росія намагається спровокувати кризу в Раді Європи, щоб поліпшити своє становище в організації.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це пише в своїй статті для ZN.UA постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

Дипломат вказує, що 30 червня Москва оголосила про своє рішення припинити сплату свого внеску до Ради Європи за 2017 рік до безумовного відновлення в повному обсязі повноважень російської делегації в ПАРЄ. На його думку, таким чином Кремль намагається повернути собі ініціативу у цій організації. А якщо це не вдасться, то запустити процес її паралізації за тією ж схемою, що і в ОБСЄ.

Автор зазначає, що зараз Рада Європи переживає етап відносин з Росією, який вже успішно пережила низка його держав-членів. Гостру фазу кризи пережила також ОБСЄ.

"Якщо Рада Європи встоїть під тиском і захистить свою інституціональну цінність і цілісність, то в стратегічній перспективі Росія відступиться. Але тактично, хай би як розвивалися подальші події, кожен новий хід може поліпшувати або погіршувати позицію Росії чи її опонентів, тоді як позиція Ради Європи незмінно погіршуватиметься", - йдеться в статті.

Читайте також: У Конгресі США відтягують прийняття санкцій щодо Росії, - Reuters

Кулеба також описує два сценарії розвитку нинішньої кризи, один з яких передбачає виконання російських умов.

"Візьмімо сценарій, за якого Росія повертається в ПАРЄ. Гроші надходять у бюджет. Легітимність обраних топ-чиновників організації не ставиться під сумнів. Формально панує єдність і діалог. У реальності запускається ефект доміно. Асамблея перетворюється на одну зі сцен Армагеддону, а кожна держава-член організації отримує чіткий сигнал: байдуже, наскільки жахливі твої дії, в результаті тобі однаково все пробачать", - вказує він.

"Є й інший сценарій. У деяких європейських країнах обговорюють версію, що ризикована витівка росіян у Раді Європі спрямована на те, щоб у перспективі двох-трьох років Росію примусово виключили з цієї організації за порушення статуту. У такому разі в січні Росію не повернуть у ПАРЄ. Це означатиме, що Рада Європи справді захищає свої цінності, а не думає, як би дорожче їх обміняти на уявну стабільність", - зазначає дипломат.

Також читайте: "Головування Естонії сприятиме реалізації прагнень українського народу стати повноправним членом європейської сім'ї", - Порошенко

Нагадаємо, делегація Росії досі перебуває під санкціями ПАРЄ, які були накладені на неї в квітні 2014 року через окупацію Криму. Згідно з відповідною резолюцією, російські депутати були позбавлені права голосу в ПАРЄ, а також права бути представленими в її керівних органах.Источник: https://ua.censor.net.ua/n447915
VEhrdlVXMTBSMFF3VEhaUmRHUkRlREJNUVhaTU9VTm1NRXBFVVc5T1EwVm1Ua05uTUV4RVVYUk9RM2RKVGtORk1FeE1VbWRPUXlzd1RDOVJkVWg2VVc5T1F5c3dXVWhTYkhSSFVBPT0=
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору