EN|RU|UK
 Політика України
  7997  82

 Докази злочинів Росії в Криму направлено до Міжнародного кримінального суду, - прокуратура АРК

крым

Прокуратура АР Крим направила до Міжнародного кримінального суду докази злочинів Росії на півострові.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу прокуратури.

Читайте також: В окупованому Криму виникла загроза масового нашестя сарани. ВIДЕО

"Статус окупованої території тягне за собою те, що все, що там відбувається, має регулюватися певними міжнародно-правовими актами. І порушення положень цих актів, а саме Женевської конвенції 1949 року і Гаазького положення 1907 року підпадають під кваліфікацію статті 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни), в зв'язку з чим нами за заявою народного депутата України Мустафи Джемілєва було зареєстровано відповідне кримінальне провадження", - зазначив Гюндуз Мамедов.

Це провадження охоплює розслідування фактів порушень прав і свобод людини (вбивства, викрадення, тортури, незаконні обшуки), незаконної "націоналізації" і розкрадання майна, примусового призову до військових формувань країни-окупанта, зміни громадянства і низка інших злочинів.
Читайте також: Бойовики оголосили Сєдове "прикордонною зоною з особливим статусом в'їзду-виїзду", - місія ОБСЄ

"Ці злочини є воєнними злочинами, тобто такими, які розглядає Міжнародний кримінальний суд. У тих випадках, коли наші національні механізми не дають можливості притягнути винних осіб до відповідальності, ми направляємо зібрані докази в Міжнародний кримінальний суд", - сказав прокурор автономії.

Перші такі кейси в Міжнародний кримінальний суд вже направили деякі громадські організації.

"Для того, щоб не дублювати роботу, нещодавно ми підписали Меморандум про співробітництво між прокуратурою Автономної Республіки Крим та ГС "Українська Гельсінська спілка з прав людини", в тому числі, про спільне формування доказової бази для Міжнародного кримінального суду", - зазначив Гюндуз Мамедов.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n448003
TUV3M1VYVjBSMFF3VEM5UmRuUkRlVEJNUkZGMlpFZFhTVTVIUXpCTVdGSm5Ua00wTUZsTVVYWjBSMEV3V21KU2JIbEJkRWxPUXpZd1dVUlJkVTVET0VsT1IxZEpUa013TUV3M1VYWmtRM2d3VEVSU1oxTTRka3g1TDFGMk9VZEJNRXczVVhWMFIwUXdXVVJSYzA1SFF6QlpVRkpuVGtOM1prNURZekJhWWxGMGRFTTVNRXhFVW1kT1F5c3dURlJSZG1SRE5EQk1hMmN3V1VoU1p6bERNRWxPUTJVd1NqZFJibGg2VVcxMFIwRXdUR3BSZGtoNlVXOU9ReXN3V1VoU2JIUkhVQT09
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору