EN|RU|UK
 Політика України
  16967  94

 Російські окупанти хочуть списати кримчанам борги перед українськими банками, - ЗМІ

Держдума РФ ухвалила в другому читанні поправки до так званого закону про погашення боргів кримчан перед українськими банками (422-ФЗ).

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє російське видання "Коммерсант".

Видання пише, що законопроект наділяє Фонд захисту вкладників правом реструктуризації боргу аж до ухвалення рішення про його списання, якщо для цього є підстави. Сам ФЗВ перейде в розпорядження окупаційної влади Криму, при цьому Агентство зі страхування вкладів, яке зараз володіє ФЗВ, має буде перерахувати до фонду 1,5 млрд руб. невитраченого майнового внеску.

"Документ 422-ФЗ був ухвалений у кінці 2015 року. Він визначив порядок погашення боргів кримчан перед українськими банками, що покинули півострів: вимагати погашення боргу можуть тільки акредитовані при ФЗВ російські компанії, які придбали борги в українських банків. На цей момент у ФЗВ акредитовані чотири компанії, вони скупили понад 1 млрд руб. боргів кримчан перед українськими банками", - пише видання.

Як зазначено в матеріалі, в окупованому Криму і Севастополі вже готують "регіональний проект". "В цьому проекті планується записати, що борг або частина боргу до 5 млн руб. підлягає безумовному списанню. Таким чином, амністію від українських кредитів отримає переважна більшість громадян Криму та індивідуальних підприємців, а компанії зможуть істотно зменшити борги. Питання з колекторами, проти роботи яких у Криму спочатку виступав глава республіки Сергій Аксьонов, буде закрито автоматично. За словами співрозмовників "Коммерсанта", компанії, які купували борги кримчан перед українськими банками, орієнтували в першу чергу на роздрібних клієнтів, чиї борги укладаються в 5 млн руб. Колектори, що працюють у Криму, розповіли "Комерсант", що їх боржники вже зараз, хоча закон не ухвалено, відмовляються погашати борги і платити за рахунками. "Ми купували борги в українських банків , тому що стягнення таких боргів було передбачено законом, а тепер виходить, що стягувати не буде чого, - дивується керівник одного з агентств, що працюють у Криму", - пише видання.

Не залишать без уваги і тих, у кого борги понад 5 млн руб. "По-перше, передбачається наділити наглядову раду ФЗВ правом ухвалювати рішення про списання боргу понад 5 млн руб. За обставинами, які мають істотне значення для особи позичальника. Тим же, хто не потрапить і під цей критерій, планується запропонувати досить пільгові умови погашення. У разі разового погашення певної частини боргу можна буде позбутися від суттєвої його частини: у разі внесення 5% суми заборгованості буде погашено 20%, внесення 20% суми боргу забезпечить повне його списання", - йдеться в публікації.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n448073
TUV3M1VYVjBSMFF3VEM5UmRuUkRlVEJNUkZGMlpFZFhTVTVIUXpCTVdGSm5Ua00wTUZsTVVYWjBSMEV3V21KU2JIbEJkRWxPUXpZd1dVUlJkVTVET0VsT1IxZEpUa013TUV3M1VYWmtRM2d3VEVSU1oxTTRka3g1TDFGMWRFZEJNRXhZVVhST1F6UXdXVW80TUV3M1VYVjBSMFF3VEM5UmMwNUhSekJhWWxKcU0zcFJjMlJEZHpCTU0xRjFkRU0wWms1RFlUQlpSRkYxVGtNNA==
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору