EN|RU|UK
 Політика України
  18923  40

 Україна не потребуватиме антрациту через півтора року, - Насалик

шахта добыча уголь горняки руда шахтёр

Україна не потребуватиме антрацитової групи вугілля через півтора року, повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Через півтора року у нас не буде стояти питання щодо антрацитової групи вугілля стосовно теплоелектростанцій (ТЕС). Щодо теплоелектроцентралей (ТЕЦ) ще стоятиме", - сказав міністр журналістам після засідання Кабінету Міністрів у середу.

І.Насалик пояснив, що зараз відбувається переобладнання другого і п'ятого блоків Зміївської ТЕС, четвертого блоку трипільської ТЕС. Крім того, зараз цим питанням активно займаються "ДТЕК Придніпровська ТЕС" і "ДТЕК Криворізька ТЕС".

Рішення про перехід на газову групу ухвалило "Донбасенерго". "Тільки ТЕЦ працюватимуть на незначній частині антрацитового вугілля", - зазначив І.Насалик.

Водночас міністр запевнив, що контракт на поставку антрациту зі США вже попередньо узгоджено.

"Попередньо узгоджено контракт на два судна. Вже розроблені зміни з Мінінфраструктури, щоб вони не перетиналися з судами, які слідують з Південно-Африканської Республіки. У нас одна проблема - ціна на антрацитову групу вугілля залежить від того, на який час підписаний довгостроковий контракт, а я можу запевнити: через півтора року нам антрацитна група вугілля вже не знадобиться", - сказав І. Насалик.

В цілому, підсумував міністр, з урахуванням існуючих запасів і запасів в минулому році, коли не стояло питання про переміщення товарів із зони АТО, то в даний час в Україні вугілля практично в два рази більше, ніж на той період.

"Я не бачу проблем із проходженням майбутнього опалювального сезону", - сказав І.Насалик.

Нагадаємо, в лютому Міністерство енергетики та вугільної промисловості ініціювало введення надзвичайного стану на ринку електроенергії через припинення поставок антрациту.

Источник: https://ua.censor.net.ua/n448395
VEhrdlVXNWtRM2N3V1VoUmMwNUROekJNYWxGMWFUaDJNRXhZVVhaa1F6RXdXVVJSY3psRE1UQlpURkYxVGtNMk1FeENPREJNVEZKbk9VTjZNRnBpVVhVNVF6Y3dXVGc5
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору