EN|RU|UK
 Технології
  4600  44

 Кабмін схвалив новий порядок державної атестації наукових установ

минобразования

Кабінет Міністрів України затвердив новий порядок державної атестації наукових установ.

Відповідне рішення уряд ухвалив сьогодні, 19 липня 2017 року, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Міністерства освіти й науки.

Зазначено, що відтепер оцінювати результати діяльності наукових установ будуть не Міністерства та Президії академій наук, а незалежні експертні групи. Якщо виявиться, що установа працює неефективно, її повинні будуть реорганізувати чи ліквідувати, і навпаки - у разі позитивної оцінки нарощуватимуть обсяги підтримки. Відповідне рішення ухвалив сьогодні, 19 липня 2017 року, Уряд України, затвердивши Порядок проведення державної атестації наукових установ. Під час оцінювання обов'язково враховуватимуть рівень кваліфікації наукових працівників, міжнародне співробітництво, практичну цінність результатів для держави, наукометричні та фінансово-економічні показники, матеріально-технічну базу.

"Методику та критерії оцінювання найближчим часом підготують в МОН. Участь у їх розробці також візьмуть представники Національної ради України з питань розвитку науки і технологій, НАН і галузевих академій, державних та інших зацікавлених органів. Неодмінно буде враховано й міжнародний досвід", - зазначено в повідомленні.

Атестація проводитиметься не рідше, ніж раз на 5 років.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": МОН пропонує надати вишам статус неприбуткових організацій

Вона буде обов'язковою для:

наукових установ державної, комунальної форм власності;

наукових установ, у статутних капіталах яких є частка, що належить державі;

наукових установ Національної академії наук, національних галузевих академій наук.

Інші наукові установи зможуть проходити державну атестацію за власною ініціативою.

За підсумками оцінки наукові установи класифікувати на 4 групи: наукові установи-лідери; стабільні наукові установи, які можуть бути провідними за певними напрямами наукових досліджень;

наукові установи, які є унікальними в певній галузі, але демонструють невисокий рівень розвитку потенціалу;

наукові установи, для яких наукова, науково-технічна або інноваційна діяльність перестала бути основним видом діяльності, вони не є чимось унікальним у відповідній галузі і втратили перспективи розвитку. Останні протягом року повинні бути реорганізовані або ліквідовані.

Також читайте: "Нові ідеї й розробки - це перспективна основа нашого економічного зростання", - привітання Гройсмана з Днем науки
Источник: https://ua.censor.net.ua/n448443
VEhrNGRrdzVRemt3VEVSU1p6bEROakJNUWpnd1NucFNiSFJET1RCTU4xSm5aRU41TUZwaVVtZDBRelE9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору