EN|RU|UK
 Політика України
  4837  30

 У Кабміні готують законопроект про реформу пенітенціарної системи, - "Дзеркало тижня"

пенитенциарная служба

У Кабінеті Міністрів готують законопроект "Про пенітенціарну систему", який повинен поліпшити умови праці співробітників і тримання засуджених в тюрмах.


Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це в своїй статті для ZN.UA пише Микола Мирний.

Читайте також на "Цензор.НЕТ": Комітет Ради Європи з питань запобігання катуванням стурбований поводженням з ув'язненими і затриманими в Україні

Автор зазначає, що спочатку законопроект розроблявся спільно з реанімаційним пакетом реформ та Консультативною місією Європейського Союзу в Україні.

Перша версія документа, однак, не підійшла Міністерству юстиції. Новий проект експерти почали опрацьовувати повторно, разом з представниками Мін'юсту.

За словами Мирного, в тексті проекту декларується відхід від каральної мети на користь реабілітації ув'язнених. Так, автори законопроекту прагнуть скасувати безпідставні заборони: ст.4 документа передбачає, що обмеження прав і свобод засуджених і осіб, узятих під варту, повинні обумовлюватися законом.

"Вперше за історію кримінально-виконавчого законодавства створюється так звана лімітативна клаузула. Вона передбачає, що обмеження повинні бути мінімальними, а цілі - обгрунтованими", - вказує автор.

Автори законопроекту прописали новий механізм умовного звільнення, подібний до того, який діє в скандинавських країнах. Так, засуджених повинні звільняти автоматично після відбуття ними певного терміну, якщо немає високого ризику здійснення ними нових злочинів на свободі.

Документ також передбачає спеціальний механізм дострокового звільнення для осіб, засуджених на довічне ув'язнення.

Водночас, у другій редакції законопроекту звузили можливості громадського контролю пенітенціарних установ (зокрема з боку ЗМІ, для яких запропоновано ввести акредитацію, і помічників народних депутатів, які працюють на громадських засадах).

Мін'юст також не планує передавати медичне забезпечення в місцях позбавлення волі Міністерству охорони здоров'я. Відомство хоче створити для цього окрему державну установу.

За словами автора статті, остаточний текст законопроекту в уряді планують напрацювати восени.
Источник: https://ua.censor.net.ua/n448873
VEhrNGRrdzVSMEV3VEZoU2FFNURLekJaUkZGMlRrTTBaazVEWVRCTVJGRnpaRU00TUZwaVVYWlllbEZ1VGtkWE1Fd3diakJaTjFKblpFZERaazVETHpCTVdGRjJaRWRYTUZsTVVYUmtRemt3V1dKU2JIUkRkekJaUkZGMlpFTjNTVTVIUWpCTWRsSm5PVU15TUV4SVVYTkJQVDA9
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору